Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Kocaali’de yeni iş sahaları açılacak


Başkan Acar “Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’yla, Sakarya Ticaret Odası çalışmalarımıza devam ediyoruz” derken; Marka Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu “Kocaali’miz içinde bölgemiz içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Kocaali için planlanan projeler ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarete Başkan Acar’ın yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Ersan Demir katıldı. Başkan Acar, “1 yıldan bu yana çalışmalarını sürdürdüğümüz  Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

İstihdam sağlanacak

Acar, “Proje kapsamında; Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ’nun destek sözünü daha önceki görüşmelerimizde almıştık. Şimdi de Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, bölgemizin ve Kocaali’mizin kalkınmasına dönük, bütün çalışmalara güçlü bir şekilde destek vereceklerini ifade ettiler. Kimya Teknolojileri İhtisas OSB, çalışmalarımız tamamlandığı zaman Kocaali’mizin istihdam sorunu büyük ölçüde çözülecek, gençlerimizin için yeni iş sahaları açılacak.”

Maden Deresi

Başkan Acar, “Kocaali Kaymakamlığı, Kocaali Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından finansman desteği sağlanan ‘Maden Deresi Oryantiring Parkuru Hazırlanması ve Eski Maden Tünelinin Güvenli Hale Getirilerek Turizme Kazandırılması’ projesinde teknik çalışmalar tamamlandı. Çalışmalar kapsamında; şelaleye çıkmak için kullanılan patika yola merdiven yapılacak, tünellerin içi aydınlatılacak, vatandaşlarımızın doğanın güzelliklerini seyir edebilmeleri için teras konulacak ve kamera sistemi ile de izlenebilecek. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Maden Deresi Kocaali’mizin önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecek.”

Kocaali tanıtılıyor

Kocaali’nin tanıtımı için kamu kurum ve kuruluşlarıyla olan işbirliğinin devam ettiğini belirten Acar, “Çalışmalarımız kapsamında MARKA ile geçtiğimiz aylarda imzalanan, Kocaali’nin tanıtım filmi oluşturulması projesinde protokol imzalandı ve çalışmalara başlanıldı” ifadelerini kullandı.

Destekliyoruz

Marka Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu  ise, “Kocaali, Sakarya’da en çok proje yazan Belediyelerimiz arasında. Başkanımızın da ifade ettiği gibi, Sakarya’nın gözbebeği olan Kocaali ilçemize ve diğer bölgelerimize desteklerimiz artarak devam edecek “dedi.

 

22 Kasım 2019 , Cuma Bu haber toplam 824 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU