Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Geleceğin hafızları yetişiyor


Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüşaviri Hasan Başiş, Arifiye Din Görevlileri Derneği Başkanı Fırat Başer ve Şehit babası Asım Safitürk, Serdivan Müftülüğü Orhan Gazi Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek öğrencileri tebrik ettiler.

Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüşaviri Hasan Başiş ve beraberindeki heyet sınıflarda eğitim gören öğrencileri ziyaret ederek geleceğin hafızlarıyla bir araya geldiler. Çocukların okuduğu Kur’an-ı Kerim’i dinleyen heyet başarılarından dolayı da tebrik ettiler.  Orhan Gazi Kur’an kursunu temelden itibaren her aşamasında yer alan Dernek Başkanı İsmail Ulunç’u da tebrik eden heyet verilen eğitimlerle ilgili bilgi alışverişi yaptı. Dernek Başkanı Ulunç, “2016 yılında eğitim ve öğretime açılan Orhangazi kuran kursumuzdan şimdiye kadar 38 hafız öğrenci mezun verdik. Halen ise 74 öğrenci ve 6 öğretici ile eğitim ve öğretime devam ediyoruz. Çocuklarımızı en iyi eğitimi vermenin mücadelesindeyiz” dedi. Yapılan ziyarette Orhan Gazi Kur’an Kursu Müdürü Bünyamin Bulut, Hafızlık Hocaları Nurettin Pak, Mustafa Polat, Muharrem Azaklı ve Muhammed Dizay’da yer aldı.

 

23 Kasım 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 1265 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU