Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

Cezaevinde afet eğitimi


Hendek Kadın Açık Cezaevi’nde infaz koruma memurlarına, 'Afet Bilinci ve Yangınlara Müdahale' eğitimleri AFAD ekiplerince verildi.

Afet bilinci

‘Afetlere Hazırlık Yılı’ kapsamında kamu kurumlarına yönelik, ‘Afet Bilinci’ eğitimleri kapsamında Hendek Kadın Açık Cezaevi’nde infaz koruma memurlarına AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Cezaevi Müdürü Funda Çekiç Koç, AFAD eğitmenleri ve memurlar katıldı.

2 gün sürdü

İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş,iki gün süren, ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimlerinde cezaevi çalışanlarına; olası afet ve acil durumlarda neler yapılması gerektiği, afetlerdeki davranış modelleri, ilk 72 saat, il ve ülkede meydana gelen afet türleri ve alınabilecek önlemlerianlatırken, mutlaka her evde bir afet çantasının olması gerektiği kadar toplanma alanlarının da bilinmesi gerektiğini söyledi.

Cezaevinde

Ayrıca eğitimde cezaevinde oluşabilecek olası afet ve acil durumlarda neler yapılması gerektiği, sivil savunma planlarında neler olduğu, cezaevinde afetler sonrası oluşabilecek ikincil afetlerde neler yapılması gerektiği de anlatılarak afet planlarının ve toplanma alanlarının güncel tutulması gerektiği de çalışanlara anlatıldı.

Hazırlıklı olmak

AFAD İl Müdürü Kaşkaş, “Afetler öncesi hazırlık çalışmaları aşamasında duyarlılıklarından dolayı Hendek Kadın Açık Cezaevi çalışanlarına teşekkür ederim. İlimiz 1999 depremini ağır yaşamış bir il ve hatta Hendek ilçemiz de 20 Haziran 1943 depremini ağır yaşamış bir ilçe, tehlikeli deprem kuşağında yer alıyoruz. Gerçekten hazırlıklı olmalıyız’ dedi.

25 Kasım 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 447 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU