Günün Tarihi:18 Eylül 2021

AK Partili kadınlardan dikkat çekti


AK Parti Sakarya Kadın Kolları, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında kadına şiddete karşı ‘turuncu çizgimiz’ sloganı ile yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüşe destek

Adapazarı AKM önünde toplanan kadınlara AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol ve diğer ilçelerin kadın kolları destek verdi.

Önce insanız

Adapazarı Belediyesi önünde son buluşan yürüyüşte  Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu yaptığı açıklamada, “Tüm herkesi yaşanan acıların dünyanın her yerinde son bulması için hep birlikte gerçek anlamda bir dayanışmaya davet ediyoruz. Eğer ki söz konusu bir insanın yaşamı ise siyaset dahil her şey ayaklarımızın altındadır. Biz AK Partili kadınlar olarak önce insanız, sonra kadınız. Dünyadaki hiçbir güç ve makam bir kadının yaşam hakkından daha değerli olamaz” dedi.

Kadınların kıyafeti

Hatipoğlu, “Eğer bu bir dayanışma günü ise, başta HDP Diyarbakır başkanlığı önünde yavrularına kavuşma acısıyla gözyaşı döken analarımızın haykırışına kulak verilmelidir. Her türlü terörü lanetleyerek annelerimizin taleplerinin karşılanması için dürüst ve somut adımlar atılmalıdır. Gerçekten dayanışma günü ise, sokakta yürüyen tüm kadınların kılık ve kıyafetlerine bakılmaksızın yaşam tercihini veya inancını öne çıkarmadan tüm siyasi partiler tutarlı ve ortak tavır içinde olmalıdır” dedi.

Turuncu çizgi

Hatipoğlu, Zalimin zulmü varsa, mazlumun Allahı vardır. Kadınlar olarak yeryüzünde Allahın verdiği canları korumak için her türlü mücadelede yer alacağımızı yineliyoruz. Samimi olan her dayanışmada varız. Devlet olarak da parti olarakta bizler ne kadar sorumlulukların bilincinde olsak da biliyoruz ki bu ahlaksız acımasız canavarların, zalimlerin ve katillerin bitmez tükenmez saplanmaları, bozuk karakterleri ve daha çok sapkın düşünceleri dünyaya yayılarak artmaktadır. Bu acı hadiseler karşısında ülkelerin şehirlerin mahallelerin veya apartmanların içinde yayılmış bu hastalıklı düşünceleri teker teker ayıklayıp bertaraf etmek için tüm tarafları dayanışmaya davet ediyoruz” dedi.

Atabek, “Kadınlar olarak bizler ilk günkü hassasiyetimizi bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Kadına yönelik şiddete karşı mücadele dayanışma günümüzde her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz. Aynı duyarlılığa sahip toplum üyelerimizi de çizgisini çekmeye davet ediyoruz” dedi. Açıklamanın sonrasında başta Milletvekili Erdoğan Atabek olmak üzere bütün kadınlar şiddete karşı durmak için beyaz panoya turuncu el izi bıraktı.

26 Kasım 2019 , Salı Bu haber toplam 476 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU