Günün Tarihi:3 Aralık 2020

‘Kadın toplumun duruşudur’


Hak-iş İl Başkanı ve Hizmet-iş Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir öncülüğünde, Hizmet-iş Sendikası Sakarya Kadın Komite Başkanı Sebahat Ismarlayıcı, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.

Dik duruş

Basın açıklaması metnini okuyan Başkan Ismarlayıcı, “Bizler, bugün burada sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri olarak ‘25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadınlara destek olmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bu destekle birlikte kadınların dik duruştan vazgeçmeyeceğinin altını çizmek istiyoruz. Kadınlar, günümüzde siyasi ve toplumsal yalnızlaştırılma dahil, bütün zorluklara göğüs gererek, toplum içinde varlığını kabul ettirmek istemektedir. Bilinmesini istiyoruz ki; bizler, kadınlar olarak kararlı yürüyüşümüzden her ne olursa olsun vazgeçmeyeceğiz. Türkiye, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) işyerlerinde şiddet ve tacizin önlenmesini amaçlayan 190. sayılı sözleşmenin kabulünde öncülük etmelidir. Sözleşmeye öncülük etmek sadece hükümetin değil; tüm işverenler ve işçi sendikalarının görevi olmalıdır. “

Güçlü ses

Ismarlayıcı, “Hak-İş ve Hizmet-İş Kadın Komiteleri olarak bu mücadelenin sürmesi için Türkiye’nin tüm kesimlerinden gayret ve destek beklemekteyiz. Kadın toplumun duruşudur, özetidir. Sessiz çığlıklarımızı, tek ses olarak dünyanın her yerinde kadın şiddetine ‘Dur!’ diye haykıran güçlü bir sese dönüştürelim. İnanıyoruz ki, yükselen ‘yeter artık’ feryadına destek vermek, azimle safları sıklaştırmak, beraber olduğumuzu göstermek, geleceğimize sahip çıkmak hepimizin vicdani borcudur. Bizler Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası olarak kadınlara yapılan her türlü şiddeti kınıyor, kadın toplumdur, kadın ailedir, kadın tamamlayandır” dedi.

 

27 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 326 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU