Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Emekli öğretmenler derste


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla farkındalık projesi geliştirerek, Sakarya genelindeki tüm ilçelerde emekli öğretmenleri okullarda öğrencilerle buluşturdu.

Emekliye ayrılan

Anadolu’da açılan ilk medrese tarihi olan 1157 yılından hareketle il genelindeki tüm ilçelerde Saat 11.57’de emekli öğretmenler eş zamanlı olarak derse girdi. 16 ilçede belirlenen okulların yanısıra İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un da Serdivan Mehmet Zorlu İlkokulunda katıldığı etkinlikler emekli öğretmenlerin unutulmadığını gösterdi. Mehmet Zorlu İlkokulundaki etkinlikte geçtiğimiz yıl emekliye ayrılan sınıf öğretmeni Gülcan Tatar ilkokul birinci sınıfta öğrenim gören öğrencilerle biraraya geldi. Emekli öğretmenimiz henüz okuma yazma safhasında olan minik öğrencilere çeşitli görsellerle ders anlatmanın heyecanını yaşadı.

 

Saat 11.57

Etkinliği yakından izleyen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş yaptığı açıklama, 24 Kasım Öğretmenler Gününde emekli öğretmenlerin unutulmadığını belirterek, “İlimiz genelinde düzenlenen etkinliklerde emekliye ayrılan öğretmenlerimizin en son görev yaptığı okullarda derse girmelerine imkan sağlayarak onlara çalıştıkları yılları hatırlatmak ve eğitim camiası tarafından unutulmadıklarını göstermek istedik. Bu nedenle eş zamanlı olarak saat 11.57’de derse girmelerini arzu ettik. Saatin 11.57 olmasının da bir özelliği var. Anadolu’da ilk Medrese Tokat Niksar civarında 1157 yılında  kurulduğu için saatini o yüzden 11.57 olarak belirledik. Çünkü Anadolu’da ilk kıvılcımıda atan o medresedeki öğretmenlerimizdir. Bu etkinlikle emekli öğretmenlerimizin her zaman başımızın tacı olduğunu ve hiçbir zaman onları unutmadığımızı ifade etmek istedik” dedi.

 

Eski günlere

29 yıl görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan Gülcan Tatar 24 Kasım Öğretmenler Gününde tekrar emekli olduğu okula gelip öğrencilerle baş başa ders yapmaktan çok memnun kaldığını ifade ederek; “Bu etkinlik beni tekrar o günlere götürdü, böyle bir projenin içinde olmaktan çok mutlu oldum. Emekli öğretmenlerin unutulmadığını görmek beni ayrıca çok duygulandırdı.” dedi. Öğrenciler ise emekli öğretmenin verdiği derslerden çok mutlu olduklarını söylediler.

 

 

27 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 461 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU