Günün Tarihi:19 Nisan 2021

Sapanca’da ‘Şiddete Dur’ dediler


Sapanca Kaymakamlığı, Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Sinan Göksun Ortaokulu tarafından, “25 Kasım kadına yönelik şiddetin yok edilmesi için uluslararası mücadele” günü kutlandı.

Kadın hakları

Gerçekleştirilen programa Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, Belediye Başkanı Özcan Özen,  Cumhuriyet Başsavcısı İlker Oğuz Erdem, İlçe Emniyet Müdürü Erdem Mali, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, okul müdürleri, daire müdürleri ve öğretmenler ve çok sayıda veli, öğrenci katılım sağladı. Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Yadigar Ekerbiçer yaptığı konuşmasında, “Kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi adına kadın haklarının korunup geliştirilmesine ve sorunlara karşı duyarlı olmaya zemin teşkil etmesini temenni ediyorum” dedi. İstatistiklerin içerdiği sunumu katılımcılara anlattı.

 

Yarışma var

Programda Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından hazırlanan “Korkama, Saklama, Susma, Yalnız Değilsin” kısa film gösterimi ardından Sapanca Sinan Göksun Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve sunulan skeç, oratorya, drama, sosyal deney ve koro gösterimiyle son buldu. Programda “Hayatımızda Kadın” konulu fotoğraf yarışmasının ödüllerini Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar öğrencilere takdim etti.

 

27 Kasım 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 405 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU