Günün Tarihi:20 Ocak 2021

‘İş kazalarında azalma var’


Akyazı Kaymakamı Yakup Güney’e nezaket ziyaretinde bulunan Sakarya İş Güvenliği Derneği (SAİSGDER) Yönetim Kurulu Başkanı Semra Kara, “İş güvenliği kanunu ile birlikte güvenlik uzmanlarının denetim ve eğitimleri ile birlikte iş kazalarında gözle görülür bir azalma olmuştur” dedi.

Nezaket ziyareti 

Sakarya İş Güvenliği Derneği (SAİSGDER) Yönetim Kurulu Başkanı Semra Kara ve  Yönetim Kurulu üyesi Kenan Certel, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.  Kaymakam Yakup Güney, ziyaretçilerini makamında kabul ederken kendisine getirilen çiçek için teşekkür etti.

Güvenlik eğitimi

Akyazılı olduğunu söyleyen SAİSGDER Başkanı Semra Kara kendisinin iş güvenliği uzmanı olduğunu belirterek, derneklerinin Sakarya’da bir ilk olduğunu söyleyerek,  çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kara,  geçtiğimiz yıllarda iş kazalarının  bir hayli fazla olduğunun altını çizerek, “İş güvenliği kanunu ile birlikte güvenlik uzmanlarının denetim ve eğitimleri ile birlikte iş kazalarında gözle görülür bir azalma olmuştur” dedi.

Kaymakamdan destek

SAİSGDER Başkanı Kara Akyazı’daki çalışanlar ve iş yerlerinde düzenli ve etkili iş güvenliği eğitimi vermek suretiyle iş kazalarını en aza indirmek niyetinde olduklarını söyleyerek, Kaymakam Yakup Güney’in bu konuda görüşlerini öğrenip destek vermesini istedi. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Kaymakam Güney,  çalışmalara destek verme sözü verdi. Kaymakam Güney, Programın ayarlandıktan sonra tekrar görüşüp bir an önce eğitim çalışmalarına başlayalım diye belirtti. 

28 Kasım 2019 , Perşembe Bu haber toplam 371 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU