Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Asgari ücret en az 2 bin 500 TL olmalı


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'a yaptığı ziyarette, asgari ücretin en az 2 bin 500 lira olması gerektiğini belirtti.

Mahkemelik oldu

Ziyarette neredeyse duran ekonomi, artan işsizlik, kamu zamları, pahalılık, ödenmeyen çek ve senetler, batan şirketler, konkordatolar, işten çıkarmalar gündeme gelirken, Türk İş Başkanı Atalay ise, geçen yıl, ‘asgari ücret 2 bin lirayı aşsın’ dediği için mahkemelikte olduğunu belirtti.

 

DİSK ve HAK İş

Atalay “İlk defa 39 sene sonra DİSK'in de Hak-İş'in de yönetimlerinin görüşü alınacak. Asgari ücretle ilgili hangi noktada duracağız, ne yapmamız gerekiyor, DİSK'in, Hak-İş'in görüşünü alıp bu süreci beraber götüreceğiz” dedi.

 

Foto: Asgari Ücret için bazı kimselerin, "asgari ücret 3 bin-5 bin olsun" dediğini anımsatan Atalay, "Bunları konuşmak, sallamak kolay ama söylediğinizle aldığınız arasında bir uyum olması lazım" dedi.

 

29 Kasım 2019 , Cuma Bu haber toplam 486 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU