Sağlıkta sıkıntı!29 Kasım 2019, Cuma

Bakanla bizzat görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bizzat görüştüğünü açıklayan AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, “Kocaeli özelinde yaptığımız görüşmelerde bu yatırımlardan önemli bir bütçenin ilimize ayrılmasını sağladık. Toplam 65 milyon TL’lik bütçe hesaba yattı” dedi.

En güzeli Kocaeli’ye

AK Parti iktidarının sağlıkta yaptığı reformları anlatan Zeybek, “Sağlık Bakanlığımız yeni yatırımlarla bu memnuniyeti daha da ileri götürmeyi amaçlıyor. Birinci basamak sağlık kompleksleri ve ilave hizmet binaları bunlar arasında yer alıyor. Her şeyin en güzelini hak eden Kocaeli’mize hayırlı olsun” diye konuştu.

Biz de ise her şey yarım

Sakarya’da sağlık yatırımları ise yarım yamalak gidiyor. Bu ay bitmesi beklenen Doğumevi binası bitmedi. Diş Hastanesi öylesine yapıldı, akıtan çatısı yenilenecek. Toyota Hastanesi yenileme ve ek bina inşaatı yarım kaldı. Korucuk’taki 30 yataklı Anatem binası ile Pamukova  Devlet Hastanesi binaları bitirilemedi.

Kocaeli’ye neler yapılacak?

Kocaeli’de sağlanan ödenek ile Karamürsel Hastanesi’ne diyaliz ünitesi, sterilizasyon, 14 poliklinik, 7 yataklı yoğun bakım, yataklı servis ve idari birimlerin bulunacağı ek bina, Körfez ve Darıca’ya Sağlık Kompleksi, Kartepe Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Başiskele ile Gebze’ye  Aile Sağlığı Merkezleri yapılacak.

 

 

Bu haber toplam 56733 defa okundu.