Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

Demokratlar Ankara yolcusu


Demokrat Parti Sakarya İl Teşkilatı, 1 Aralıkta Ankara’da partinin Genel Merkezi tarafından düzenlenecek olan Genişletilmiş temsilciler meclisi toplantısına katılmak için hazırlıklarını tamamladı.

DP’nin sahibi

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül yaptığı açıklamada, “İl Teşkilatı olarak bizde otobüs tahsis ederek bu demokrasi şölenine katılmak isteyen herkesi programımıza davet ediyoruz. Araçlarımız 1 Aralık Pazar günü sabah 06:00’da il binamızın önünden kalkacaktır. Yılda bir kez Genişletilmiş Temsilciler Meclisi’ni Genel Başkanımızı başkanlığında 1 Aralık’ta demokrasi perspektifini Türkiye ile paylaşacağız. DP’nin sahibi millettir, milletin ruhundan fışkırmış bir fikir hareketidir” dedi.

 

Köklü değişiklik

Ergül, “Bizim temel tezimiz, Türkiye’yi en geniş ortak paydada buluşturabilecek adımlar atmaktır. Türkiye’de birtakım iyileştirmeler değil köklü değişiklere ihtiyacı vardır. AKP’nin yereldeki, geneldeki kurumlarından itirazların geldiği bir hal var ortada. Tabi bu onların tartışması diyebiliriz ancak Türkiye’ye bakan yönü de var. Bağımsız yargı, kuvvetler ayrılığı gibi değerleri yerli yerine koyamadığımız takdirde, siyaseti demokratikleştiremediğimiz takdirde Türkiye’nin de demokratikleşmesi mümkün değil. Temel problemimiz şu; Türkiye’de bugün ne siyasi, ne idari, ne adli ne de kamuoyu denetimi sağlıklı bir şekilde yapılabiliyor. Türkiye’nin artık normalleşme sürecine girmesine ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

30 Kasım 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 652 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU