Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

Sakarya’da eğitim rüzgârı


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Sakarya Eğitim Akademisi kapsamında Prof.Dr.Tolga Erdoğan tarafından 430 öğretmenimize “Eğitimde Oyun ve Drama Uygulamaları” başlıklı eğitim verildi.

Uygulamalı olarak

Drama ve oyunun çocukların gelişimine çok önemli katkılar sağladığının ifade edildiği eğitimde  keşfetme,  araştırma, ifade etme, sembol, rol yapma, sunma, sözsüz anlatım, dışa vurum ve yaratıcılık becerilerini geliştireceği vurgulandı. Öğretmenlerimiz sınıflarında uygulayabilecekleri oyun ve drama örneklerini uygulamalı olarak öğrendiler.

 

İhtiyaç doğrultusunda

Eğitim,  öğretmenlerimiz tarafından büyük ilgi görürken “Yaşlandığımız için oyun oynamayı bırakmayız, oyun oynamadığımız için yaşlanırız” sözü dikkat çekti. Öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitimleri değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bunun gibi güzel eğitimlerin yıl boyunca devam edeceğini belirterek öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine önemli katkı sağlayacak eğitimlerin öğretmenlerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlendiğini ifade etti. Büyük beğeni gören eğitimin sonunda Prof.Dr.Tolga Erdoğan’aİl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Emiroğlu ve Sakarya Anadolu Lisesi Müdürü Yalçın Sevindik tarafından teşekkür edildi

30 Kasım 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 640 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU