Günün Tarihi:19 Nisan 2021

SAÜ’de muhteşem konser


Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Araştırmaları Topluluğu tarafından “Türk Halk Müziği Konseri” düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen konserin solistliğini Prof. Dr. Nilgün Sazak ve Gözde Apaydın yaptı.Erşan Karaca’nın sunduğu konserde kabak kemane solistliğini Berat Tavşan yaparken, bağlamalarda Serkan Odan ve Erdi Demir, klavyede Utkan Demirhan, gitarda Halil Şekeroğlu, kavalda Volkan Kaya yer aldı. Türk halk müziğinin en sevilen eserlerinin yer aldığı konserde “Dağlar Duman Böyle”, “Eylen Yolcum Eylen”, “Kara Tren Gelmez Mola”, “Nem Kaldı”, “Nasip Olur Amasya’ya Varırsan”, “Aşağıdan Gelen Teli Turnalar”, “Bahar Gelsin Karşı Dağa Çıkayım”, “ Güldaniyem” gibi birbirinden güzel türküler seslendirildi. 

30 Kasım 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 25193 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU