Günün Tarihi:21 Ocak 2021

MHP’de kongre hareketi


MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhur İttifakı'nın anlam ve önemini kavramış kadrolarla yola devam edeceklerini kaydetti.

2020 yılı

İlçe ve il kongrelerinin ardından da genel kongrenin hazırlıklarına başlayacaklarını belirten Akar, "İlçe kongrelerimizin başlayabilmesi için MYK tarafından bir takvimin tespit edilmesi bir ilanın açıklamasını bekleyeceğiz. Bugüne kadar herhangi bir tarih, takvim yoktur. Bu noktada Siyasi Partiler Kanununa baktığımızda 2020 yılı bu işin olması gereken yıl. Dolayısıyla şu anda il teşkilatı olarak genel merkezimizden gelecek takvimi bekliyoruz" dedi.

 

Genel başkan oluru

İlçelerde ve ilde çok adaylı kongrelerin olabileceğine dikkat çeken Başkan Akar, “Kongrelerimizin çok adaylı olması partimiz içir bir nimettir ve kalitedir. İki veya daha fazla adayın yarışma haline girmesi kaliteyi ortaya çıkarır. Biz de bundan gocunmayız, memnuniyet duyarız. Bu il başkanlığı için de geçerlidir. Eğer normal sürecinde devam ederse takvimin açıklanmasından sonra Genel Başkanımızı ziyaret ederek onun onayını aldıktan sonra adaylığımı açıklamayı düşünüyorum. İlçe başkanlıkları adaylıkları içinde alındıktan sonra açıklama yapılacak" diye konuştu.

 

Yarış içinde

İl ve ilçe kongrelerinin 24 Haziran 2020 tarihine kadar tamamlanacağını belirten Başkan Akar, “Kongre süreci açıklandıktan sonra yine genel başkanımızın oluru ile delegeler üzeride çalışmalara başlayacağız. Bir yarış içinde bundan sonra nasıl yol alacağımız partililerimize anlatacağız. Kazanan MHP olacak ve bu süreçten dinamik kadrolarla çıkarak daha da güçleneceğiz” dedi.

 

Başkanlara teşekkür

Yeni hükümet sitemi ve Cumhur İttifakı birlikteliğine uygun kadrolarla yollarına devam edecekleri söyleyen Başkan Akar, “Bu ittifak hukukuna, anlam ve önemini bilen kadrolarla yolumuza devam edeceğiz. Bu noktada ilçelerde de bu yönde bir eğilim olduğunu görebiliriz. Bugüne kadar böylesine en zor süreçte görev alan bütün ilçe başkanlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum.

30 Kasım 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 810 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU