Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

SATSO heyeti Rusya fuarında


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten 26. Meslek Komitesi (Mobilya İmalatçıları ve Malzemecileri), SATSO Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu ve Doğu Marmara ABİGEM temsilcilerinden oluşan heyet, Rusya’daki, MebelMoscow Mobilya Fuarı’na katıldı.

İşbirliği fırsatları

Metal, mekanik ve mobilya sektöründe önemli bir yere sahip olan Byransk bölgesinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret eden SATSO heyeti, Sakarya’nın yatırım avantajları hakkında bilgi verirken bölge ekonomisi ve işbirliği fırsatları hakkında da değerlendirmelerde bulundular. İstişare toplantısının ardından SATSO Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Üyesi Büşra Sunman, Oda Başkanı Antonina V. Katyanina’ya plaket takdim etti.

İkili görüşmeler

SATSO Heyeti ayrıca, bölgede faaliyetlerini yürüten 12 firma ile ikili iş görüşmeleri (B2B) gerçekleştirerek iki bölge arasında işbirliği fırsatlarını değerlendirdiler.  MebelMoscow Mobilya Fuarı ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren bazı firmaların üretim tesislerini ziyaret ederek üretimdeki teknolojileri, ürün çeşitliliğini ve trendlerini yerinde görebilme fırsatı buldular.

Mobil sektörü

MebelMoscow Mobilya Fuarında özel olarak tahsis edilen salonda SATSO Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Üyesi Büşra Sunman, SATSO’nun ihracatı geliştirme çalışmaları, Sakarya’nın mobilya sektöründeki yeri ve önemi, bu doğrultuda yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Dış pazarlar

Söz konusu ziyaretler kapsamında Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar’ı ve Ticaret Müşaviri Feridun Başer’i ziyaret eden SATSO heyeti, bölge halkının Türk ürünlerine bakış açısı, bölgeye yatırım fırsatları ile teşvikler hakkında detaylı bilgiler alarak plaket takdiminde bulundu. Üyelerin ihracatlarını artırmaya ve dış pazarlardaki fırsatları tanımalarına yönelik gerçekleştirilen ziyaret oldukça verimli geçti. 

2 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 379 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU