Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

Stajyer öğretmenler eğitimde


Akyazı’da görev yapan adaylığı kaldırılan (Özel Öğretim Kurumlarında adaylığı kaldırılanlar dahil) daha önce aday eğitimlerini almayan yeni atanan kadrolu ve sözleşmeli aday öğretmenlerin seminerleri başladı.

Kurs Müdürlüğünü Akyazı Öğretmenevi ve Akşam Sanat okulu Müdürü Fatih Yılmaz’ın yaptığı seminerde ilk iki günün eğitim görevlisi Akyazı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adnan Can ve Sakarya Eğitim Müfettişlerinden Mehmet Özer yaptı. Aday Öğretmenler seminerleri sırasında; ‘657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’ ile ilgili bilgileri öğrenecekler. Seminer sırasında programın hedeflerine ulaşmak için; aktif öğrenme yöntem ve teknikleri kullanılacağı, 12 saat süreli eğitim sonunda katılımcılar tarafından yapılacak değerlendirmede, eğitim merkezi, eğiticiler, etkinliğin programı, uygulanan yöntemler ile ilgili görüşler alınacağı öğrenildi. 

2 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 367 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU