Günün Tarihi:26 Şubat 2020

Teleferikte karar anı!


Sapanca Kırkpınar’da halkın günlerdir sürdürdüğü teleferik eylemi, Büyükşehir ve Sapanca Belediyeleri ile firma temsilcilerinin bugün yapacakları toplantıda yerin değişimine yönelik karar almaları halinde son bulacak.

Nöbette son an

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’in ilk etapta dikkate almadığı Kırkpınar halkından çoğunluğu kadınlar olmak üzere 93 günden beri gece gündüz, bıkıp usanmadanteleferik alanında inşaat yapılmaması için tutulan nöbette son ana gelindi.

Büyükşehir el atmıştı

Halkın tepkisi karşısında önce Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen sonrasında da Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce halkla bir araya gelerek sıkıntıları dinlemişti. Başkan Yüce, “Sizler istemiyorsanız, bir kez daha inceler ve gereğini yaparız” diyerek halkın yüreğine su serpmişti.

Yeri değiştirilecek

Büyükşehir ve Sapanca belediyeleriyle firma yetkililerinin bugün yapacakları toplantıda ne yapılabileceği üzerinde karar almaları bekleniyor. Halkın beklentisi ise teleferiğin yerinin değiştirilerek yapılması. Bu nedenle bugüne toplantının sonucu merakla bekleniyor.

Kırkpınarlılar teleferiğe değil yerine karşılar

Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi’nde halkın sahip çıktığı yeşil alanda süren teleferik merkezi yapım işine tepkiler üzerine bir süredir ara verilmişti. Gece gündüz bıkıp usanmadan nöbet tutan çoğunu kadınların oluşturduğu halk, “Biz teleferiğe değil, yerine karşıyız” diyerek yaşadıkları olaylara rağmen bugüne kadar direnmeyi sürdürdüler.

 

5 Aralık 2019 , Perşembe Bu haber toplam 473 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU