Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Geyve’de yangın tatbikatı


Geyve Yurt Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Geyve Gurup Amirliği arasında düzenlenen protokol gereği yurtta kalan öğrencilerin katılımı ile “Yangın ” konulu ve uygulamalı bir tatbikat düzenlendi.

Tatbikat içeriği

Tatbikatta Geyve Gurup Amirliğinden Amir Ali Arslan, itfaiye erleri Sait Yıldız ve Hakkı Canbaz görev alırken;  Yurt Müdürü Fatih Toydemir ve görevli Aziz Çiftçi ile öğrenciler katıldı. Yurt bahçesinde yapılan uygulamada; yurt boşaltılması, yardımlaşma, Yangına müdahale, yangın tüpü kullanılması konularında uygulamalı tatbikat yapıldı. Yurt çok amaçlı salonunda Amir Ali Arslan katılımcılara; yangın nedir, yangın türleri nelerdir, ilk yardım, yaralılara müdahale gibi konu başlıklarında videolar destekli açıklamalarda bulundu ve öğrencilerin katılımları ile uygulamalar yaptı.

Temel bilgiler

Geyve İtfaiye Gurup Amiri Ali Arslan konu ile ilgili açıklamasında, “Uygulamalı eğitim çalışmasında; tahliye, bina boşaltılması ve içerde kalan vatandaşın kurtarılması gibi yani yangın anında yapılması gerekenler gösterildi. İtfaiyenin hayatımızdaki önemini anlattık. Öğrenci arkadaşlarımıza uygulamalarda görev verdik. Genç kardeşlerimiz yolun başlarında, önlerinde kocaman bir ömür var, karşılaşacakları olağanüstü durumlarda hem kendilerine hem de birlikte yaşadıklarına yardımcı olabilecekleri temel bilgileri vermeğe çalıştık” dedi.  

7 Aralık 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 538 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU