Günün Tarihi:23 Ocak 2020

‘Renkli Umutlar’ renklendirdi


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri, Sapanca İlkokulu’nun merdivenleri boyadılar duvarlarını renklendirdiler, öğrencileri çevre konusunda bilgilendirdiler.

Daha çekici

SUBÜ Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, renkli sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Sapanca İlkokulu’nun minik öğrencileriyle birlikte duvarları ve merdivenleri renklendirdiler. Sosyal sorumluluk projesinin amacını okulu öğrenciler ve veliler için daha çekici ve cazip hale getirmek olarak belirleyen Melis Uyanık, Duygu Bozan, Sevinç Döz isimli öğrenciler projelerini, Okul Aile Birliği’nin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Dede’nin, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Serpil Çiğdem’in desteğiyle;Sapanca İlkokulu’nun öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte çalışarak gerçekleştirdiler.

 

Çevre bilinci

Projeyi geliştiren öğrencilerden Sevinç Döz,“Niyetimiz öğrencilerin kendilerini okulun bir parçası olarak görmelerini sağlamak ve onlara yaşadıkları çevreyi daha güzel ve daha temiz bir hale getirebileceklerini göstermekti, çevreyi koruma bilincini oluşturmaktı”şeklinde konuşurken, Duygu Bozan da, “Böyleceminik kardeşlerimizin görsel, zihinsel, ruhsal ve bedensel gelişmelerine katkı sağlayarak, kendilerine sağlanan imkânları korumaları ve doğru kullanmaları konusunda bilinçlendirmeyapmaya çalıştık” dedi. Boyama etkinliğinden sonra çocuklarla birlikte çevre kirliliği ile ilgili animasyon film izlediklerini belirten Melis Uyanık ise insanın elleriyle güzelleştirdiği çevreyi koruyacağını ve temiz tutacağını ümit ettiklerini dile getirdi.

 

7 Aralık 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 457 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU