Günün Tarihi:6 Aralık 2021

Güreşçiler yine boş geçmedi


Sakaryalı güreşçiler geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen turnuvadan derecelerle ayrılmayı başardı

İddia: Sakarya güreş sporunda iddialı bir il. Bu iddiasını geçtiğimiz günlerde İstanbul Bağcılar Olimpik salonunda düzenlenen İmam Hatip Okulları arası serbest ve grekoromen dallarında katıldığı turnuvada bir kez daha gösterdi. Turnuva sonunda Sakarya’yı temsil eden İmam Hatipli güreşçiler takım halinde ikincilik elde ederken, aynı turnuvada 4 birincilik, 5 ikincilik ve 3’de üçüncülük kazanarak 12 madalyanın sahibi olmayı başardı.

8’i Akyazı’dan: Sakarya’yı temsil eden ve takım halinde ikinci olmayı başaran güreş takımında Akyazı İmam Hatip Okulu öğrencileri de vardı ve Akyazılı güreşçiler bu turnuvada alınan 12 madalyadan iki birincilik, üç ikincilik ve üç de üçüncülük kazanmak suretiyle katıldıkları turnuvada kazanılan 12 madalyanın 8’ini alarak büyük katkı verdi.

Heyet: İstanbul’da yapılan turnuvaya giden Sakarya kafilesinin başkanlığını Akyazı İmam Hatip Lisesi Müdür yardımcısı Şükrü Kurşun yaparken, antrenörlüklerini de Akyazı Güreş Kulübü antrenörü ve dünya şampiyonu güreşçi Kamil Özdağ ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan antrenör Oğuz Zor yaptı.

Hazırlıklar Nisan’a: İstanbul’da yapılan ve bölge yarışması olarak isimlendirilen turnuva da ilk üç dereceyi paylaşan güreşçilerin Türkiye’nin diğer 4 bölgesinden gelecek olan ve ilk üç dereceyi paylaşan diğer güreşçilerle birlikte yine İstanbul Bağcılar Olimpik salonunda 6 Nisan 2020 tarihinde Türkiye şampiyonası için İmam Hatip güreşçiler mücadele edecekler. 

9 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 393 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU