Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Emeklinin Tüfe hüsranı


Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Genel Sekreteri ve Sakarya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, emeklinin tüfe hüsranı yaşamaya devam ettiğini açıkladı.

Yılmaz yaptığı açıklamasında, “TUİK enflasyonu % 0,38 bizim pazar market %15 ile  %20 enflasyonumuz var. Televizyonda, beyaz eşyada durgunluk var oda bizim için gerekli değil, yani 2020 yılında da yine çaresiz bir bekleyişte emekliler. Kış aylarında emekliler gıdada ve yakıtta cebinden iki kat harcama yapması gerekiyor. Emekli kombi yakma, elektrik açma, musluğu kapat, az gıda tüket, doktora gitmemek için mücadele ederken; %30 ve % 40 temel ihtiyaca zam yapanlar kendileri için yeterli zammı bütçeye koydular.% 80 'i açlık sınırı altında maaş alan emekli için TÜFE 'de 1000,00 TL x %5=50TL zam görünmektedir. Biz emeklilere bu yılbaşında 200 TL seyyanen zam yapılması artık bir mecburiyet haline gelmiştir. TUİK ile çarşı pazar enflasyonu birbirini tutmamaktadır ve emeklilerin her geçen gün alım gücü düşmektedir. Biz emekliler partilerimizi tutalım fikirlerimizi yarıştıralım, ama biz emeklileri de gören duyan mağduriyetimizi dinleyen kimse yok” dedi.

9 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 545 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU