Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Öğrencilere tecrübe paylaşımı


Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu(ULİT)tarafından “3. Kariyer Günü” adlı etkinlik düzenlendi.

Güzel üniversite

SAÜ Hukuk Fakültesi Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe Bloomberg HT Sunucusu Buse Biçer konuşmacı olarak katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Dr. Öğr. Üyesi Filiz Cicioğlu, Sakarya Üniversitesinin pek çok önemli kişiyi yetiştiren bir üniversite olduğunu belirterek, “Sizlerde çok şanslısınız güzel bir üniversite de okuyorsunuz. Umarım sizlerde yıllar sonra bizim konuğumuz olursunuz. Hedefinizi büyük koyduğunuz zaman, ne istediğinizi bildiğiniz zaman, aynı zamanda çok çalışarak sistemli bir şekilde hedeflerinize doğru ilerlerseniz, sizler de bizden sonraki nesillerin karşısına böyle güzel örnekler olarak çıkabilirsiniz” dedi.

İmkansız değil

Öğrencilik döneminde Sakarya Üniversitesinde de okuyan Bloomberg HTSunucusu Buse Biçer, öğrencilere kendi kariyerinden bahsetti. Biçer, “Öncelikle ne istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor.Ne istediğinizi bilin ve onun arkasından gidin.Kolay olanı tercih etmeyin, zoru başarın.Çalışma hayatınız ile teoriyi birleştirmeniz gerekiyor.Her şeyi istemek doğru değil, hiçbir şey imkânsız değil. Karşınıza çıkan insanların sizin için değerli olup olmadığına sorgulayın. Sonra zaten sizin kendinize hedefler koymanız çok normal. Yolunuza çıkarken insanlar size ‘yapamazsınız’, ‘olmaz’ diyebilir. Netliğinizden şaşmayın, sizin ne istediğiniz çok önemli” diye konuştu. Sunucu Buse Biçer, konferansın devamında öğrencilerin sorularını yanıtladı.

9 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 352 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU