Günün Tarihi:29 Mart 2020

‘Sakarya’ya desteğe hazırız’


Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Demirtaş’tan Vali Nayir’e Ziyaret Bir dizi ziyaret ve temaslar çerçevesinde ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile görüştü.

Yakın takip

TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan, SASKİ Genel Müdürü Dr. İlyas Demirci, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nedim Arsal’ın da eşlik ettiği ziyarette Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, misafirperverlikleri için Vali Nayir’e teşekkür ederek, “Öğrencilik yıllarım Sakarya’da geçtiğinden dolayı burayla bir gönül bağımız bulunuyor. O dönem İTÜ’ye bağlı bulunan Sakarya Mühendislik Fakültesinden mezun oldum. Özellikle yaşadığı büyük depremleri de göz önüne alırsak, Sakarya mesleki olarak da benim daima yakından takip ettiğim kentlerdendir” dedi.

 

Kentin gelişimi

Demirtaş, “Bunun yanı sıra Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanlığını yürütmemiz hasebiyle akraba topluluklarının yoğun olarak yaşadığı şehrimizde, Birlik üzerinden farklı faaliyetlerimiz de bulunuyor. Deprem sonrası inşa edilen yapılarla ilgili Sayın Valimizle işbirliği içerisinde çalışmalarımız da oldu. Sakarya ile hiçbir zaman irtibatımızı kesmedik. Bu güzel kentin gelişmesi açısından bizlerden beklenen ne varsa katkı vermeye hazırız” dedi.

 

Büyük bir kent

Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş’ı karşılayarak ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yeni Hükümet Sistemi ile birlikte Bakanlığımızın Milli Emlak Genel Müdürlüğünü de bünyesine katarak güçlü bir yapılanma içerisine girdiğini görüyoruz. Bakan Yardımcımız ile birlikte yine alanında uzman üst düzey yetkililerinin ziyaretleri bizleri de her alanda cesaretlendiriyor. Bu tür ziyaretler İlimiz adına yapılacak çalışmaların istişare edilmesi açısından da kıymetlidir. Deprem ve afet riskine tabi Sakarya gibi büyük bir kentte, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yaptığı çalışmalar fazlasıyla önem arz ediyor” dedi.

 

Yerel yönetimler

Vali Nayir, “Bununla birlikte Sayın Bakan Yardımcımızın büyük bir sivil toplum hareketlerinden olan Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanlığını yürütmesinin, özellikle yerel yönetimlerle işbirliğinin geliştirilmesine, sorunların da hızlı ve doğru bir şekilde çözülmesine yardımcı olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Sohbet havasında geçen ziyarette ilimizin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde de bulunuldu.

 

Yetki belgesi

Ziyaret sonrası bugün açılışı gerçekleştirilen Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Sakarya Şubesini ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Birlik üyelerine hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kazakistan Ankara Büyükelçisi AbzalSaparbekuly, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak, TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan, SASKİ Genel Müdürü ve aynı zamanda Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri olan Dr. İlyas Demirci, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever’in de bulunduğu ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş’ın imzaladığı yetkilendirme belgesini aynı zamanda TDMMB Yönetim Kurulu üyesi olan Sakarya Şube Başkanı Ethem Yıldırım’a verdi.

 

Daha yeni başlıyor

Böylesi önemli bir kuruluşun İlimiz adına önemli çalışmaları olacağına inandıklarını belirten Vali Nayir, “Her ne kadar daha önceleri çeşitli programlar yapılsa da, Birliğin faaliyetleri İlimizde daha yeni başlıyor. İnşallah bugüne kadar yapılanların üzerine burada da büyük başarılar eklenecektir. Bu güzel birlik ve beraberlikten ülkemiz adına, İlimiz adına, Türk Dünyası adına, hatta insanlık adına da büyük gayretler ve başarılar bekliyoruz” dedi.

 

Büyükşehir ziyareti

Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş’ı, Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Genel Sekreter Mustafa Ak, TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan, SASKİ Genel Müdürü Dr. İlyas Demirci, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Oktar ve Ziya Cevherli yer aldı. Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Sakarya’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Başkan Ekrem Yüce’ye çalışmalarında başarılar diledi.

 

Şehircilikte örnek şehir

Başkan Ekrem Yüce, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş’a Sakarya’ya gösterdikleri yakın ilgi ve destek dolayısıyla teşekkür ederek, “Büyükşehir Belediyemizin çevre ve şehircilik alanında sürdürdüğü her çalışmayı ve projeyi yakından takip eden Bakan Yardımcımız Mücahit Demirtaş’a şükranlarımı sunuyorum. Sakarya’nın sizin için ne ifade ettiğini çok iyi biliyor, geçmişte şehrimizde geçirdiğiniz yılları anımsıyorum. Özel ilginize matuf olan Sakarya’mızı her alanda geliştirmek, çevre ve şehircilik alanında örnek bir şehir oluşturmak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Tekrardan destekleriniz için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Yapılması gerekenler

Sakarya ile eskiye dayanan bir bağının olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, “Sakarya’ya olan sevdamız yeni değil. Sakarya, gençliğimizin şekillendiği, değerlerimizi ve misyonumuzu kazandığımız ve gönlümüzde farklı bir yeri olan şehirdir. Bakanlığımızın katkılarıyla kadim şehir Sakarya’ya yapılması gerekenler için hazırız. Ayrıca TBMMB olarak gönül coğrafyamıza yönelik çalışmalarımızda paydaşımız olacak ve belediyecilik anlamında uğrak noktalardan biri haline gelecek. İnşallah Sakarya bizim gönlümüzde her zaman var olmaya devam edecek” dedi.

 

TÜVASAŞ ziyareti

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş’ı son durağı TÜVASAŞ Fabrikası oldu. TÜVASAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan ve yöneticiler tarafından karşılanan Demirtaş, fabrikanın üretimine devam ettiği yerli ve milli tren hakkında bilgiler aldı. Daha sonra fabrika sahasına inen heyet, ülkenin demiryolu sektöründe ihtiyacı olan alüminyum gövdeli konvansiyonel ve hızlı tren setleri, metro ve tramvay araçlarının yerli ve milli imkanlarla üretildiği Demiryolu Araçları Alüminyum Gövde Üretim Fabrikasını inceledi. Demirtaş işçilerle bir süre sohbet ettikten sonra imalatı devam eden milli trenin içini gezdi. Demirtaş yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek TÜVASAŞ’tan ayrıldı. 

9 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 522 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU