Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Çok özel gösteri


Sakarya Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu tarafından düzenlenen “Özel Gereksinimli Bireylerin Yaşam Kalitesinin Artırılmasında Paydaşların Rolü” adlı etkinlik düzenlendi.

Farkındalık etkinliği

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Prof. Dr. Rektör Fatih Savaşan, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu, SAÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özlem Gümüşkaya ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Rektör Savaşan, “Bu tür etkinlikler farkındalık yaratmak adına üniversitemize büyük katkılar sağlıyor. Bu etkinliklerin devamının olması dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ötekileştirmeyelim

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise, konuşmasında eğitim alanında özel gereksinimli öğrenciler başta olmak üzere tüm öğrencilere destek olmaya çalıştıklarını aktardı.  SAÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özlem Gümüşkaya da etkinlikte bir konuşma yaparak, özel gereksinimli bireylerin toplumda ötekileştirilmemesi gerektiğini belirterek, toplumsal farkındalığa dikkat çekti.

Müzik dinletisi

Etkinlik, Sakarya’da özel eğitim alanında öğrenim gören öğrencilerin hazırladığı müzik dinletisinin ardından, Serdivan Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Nesrin Girgin, özel eğitim öğretmenleri Fatma Karaerginer, Emine Şaşmaz ve Aziz Remzi’nin katıldığı panel ile son buldu. 

9 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 459 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU