Günün Tarihi:28 Haziran 2022

Kadınlar korktukları noktaları işaretlediler


Hendekli kadınlar ilçede kendilerini güvende hissetmedikleri yerleri,‘Ateş Böcekleri ile Karanlığı Aydınlat’ projesi kampanyasındaateş böcekleriyle işaretledi.

16 günlük uygulama

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde başlayan ve 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar sürecek olan 16 günlük “Ateş Böcekleri ile Karanlığı Aydınlat“ aktivizm kampanyasının çağrısına uyan Hendekli kadınlar, kendilerini güvensiz hissettikleri yerleri ateş böcekleriyle aydınlattı.

Nasıl bir tablo?

Haritaya göre Hendekli kadınlar da kendilerini güvende hissetmediği yerleri ateş böcekleri işaretleyerek kendilerini güvende olmadıklarını gösterirken, kampanyadan haberdar olmayan Hendekli kadınların da haberimiz sonrasında kampanyaya destek vermesi ile nasıl bir tablo ortaya çıkacağı merak ediliyor.

Merkez, Çağlayan ve Uludere

Hendek’te toplam 28 güvensiz yer işaretlenirken, kadınların en çok dikkat çektiği nokta ise Uludere Çayı kenarı ve Çağlayan Mahallesi’nde bulunan su fabrikaları bölümü olurken, ateş böceği simgesinin bulunduğu Hendek Merkezi de kadınların güvensiz gördükleri yerler arasında.

Sistem nasıl işliyor?

Dayanışmanın sembolü ateş böceklerinden ilham alarak kamusal alanda şiddete dikkat çekilen sistem, www.atesbocekleri.info sitesinde bulunan harita üzerinden kendinizi güvende hissetmediğiniz il, ilçe veya mahalleyi bularak oraya bir ateş böceği simgesi koyuyorsunuz. Yine harita üzerinde başka kadınların ateş böceği bıraktıkları yerleri de görebiliyorsunuz. 

10 Aralık 2019 , Salı Bu haber toplam 503 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU