Günün Tarihi:7 Mart 2021

Engelli kardeşlerine jest yaptılar


Sakarya Mesleki Eğitim Merkezi Kadın ve Erkek Kuaförlüğü alanı usta öğrencileri, Dünya Engelliler Günü’nde öğretmenleri Dilek İşler öncülüğünde anlamlı bir etkinlik gerçekleştirerek engelli öğrencilerin saç bakımını yaptılar.

Çok mutlu oldular

İlimizde faaliyet gösteren “Çağdaş Yaşam Derneği’ne giderek engelli vatandaşların ve çocukların saç bakımlarını ve tıraşlarını yapan öğrenciler bu hareketiyle takdir topladılar.

Etkinliğe katılan öğrenciler, "Farklı bir tecrübe edindik ve engelli kardeşlerimizin saç bakımlarını yaparak hem onları sevindirdik, hem de biz çok mutlu olduk. Bundan sonra daha büyük bir istekle bu tür faaliyetlerde sıkça yer almak istiyoruz” dediler. 

Meslek yaşamı

Okul Müdürü Ertuğrul Gül’de öğrencilerin sosyal sorumluluk faaliyetlerinde istekli olmalarının kendilerini sevindirdiğini ve özellikle engellilere yönelik bu faaliyetlerin öğrencilerin hayata bakış açılarını olumlu yönde etkilediğini, gerek  mesleklerinde gerekse yaşamlarında farkındalık yaratacağını söyledi.

Büyük mutluluk

Mesleki Eğitim Merkezi olarak bu tür faaliyetler içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını ve bu faaliyetleri sıkça yaptıklarını belirten Gül, geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında farklı bir ilçede huzur evini ve yine bir özel eğitim mezunları derneğini ziyaret ederek benzer faaliyetleri gerçekleştiklerini vurguladı.

10 Aralık 2019 , Salı Bu haber toplam 456 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU