Günün Tarihi:7 Mart 2021

Öğretmenlerden şahane konser


Akyazı’da görev yapan öğretmenlerin kurduğu ‘Meşale Akyazı Öğretmen Topluluğu Halk Müziği Gurubu’ muhteşem bir konser verdi.

Büyüleyici gösteri

Kabakulak Mahallesi Ortaokulu Müdür Yardımcısı İngilizce Öğretmeni Ercan Aslan yönetiminde Can Yurdaer, Burak Yağmur, Ece Akyıldız, Emel Nilay Karakuş, Gizem Kayhan, Erkan Selçuk, Nurcan Sungur Traş, Osman Karateke, Süha Ak, Serdar Babaoğlan, Fatih Yılmaz, Ufkun Duyulmuş, Emirhan İbrahim Ablak, Yasin Aydın ve Reşat Beyoğlu’dan oluşan Türk Halk Müziği topluluğu söyledikleri birbirinden güzel türkülerle izleyenleri büyülemeyi başardı.

Biz duygusunu kazandırmak

Konser öncesi açıklama yapan program sunucusu Ercan Aslan, geceye katılanlara hoş geldiniz diyerek, “2019-2020 Öğretim yılı başında kurulan Meşale Gurubu olarak amacımız; öğretmen arkadaşlarımıza motivasyon kazandırmak, onlarla yakın ilişkiler kurarak sorunlarını paylaşıp çözüme kavuşturmak, okullarda çeşitli etkinliklerde bulunan meslektaşlarımıza destek vermek, 2023 MEB eğitim vizyonuna uyumlu her türlü kültürel, sanatsal ve sportif içerikli kursların açılmasını sağlamak bu kurslara katılımları teşvik etmek ve de her şeyden önemlisi ‘ben değil, biz duygusu’nu kazandırmaktır. Yakın bir gelecekte halk oyunları ile huzurunuzda olacağız” dedi ve grubu tanıttı.

Alkışlar havada uçuştu

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi salonuna sığmayan ve yer bulamayanların yerlere oturarak izlediği konserde birbirinden güzel ve sevilen türküler okundu. Bir çoğu koro halinde olmak üzere 25 parça okundu. Okunan türkülere salonda bulunanların da katılması ile coşkulu anlar yaşandı. Edebiyat öğretmeni Reşat Beyoğlu’nun “Ben Anadoluyum” adlı şiiri ise ayakta alkışlandı.  Kaymakam Yakup Güney ve beraberindeki protokol sahneye çıkarak topluluk üyelerini teker teker tebrik ve teşekkür etti.

10 Aralık 2019 , Salı Bu haber toplam 458 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU