Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

‘Bilgi yanlışlığı yaşanmaktadır’


Kocaali’de kurulması planlanan Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili konuşan SATSO Başkanı A. Akgün Altuğ, “Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması konusundaki bilgi yanlışlığı yaşanmaktadır” dedi.

Açıklama

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, son günlerde gündemde yer alan Kocaali’de kurulması planlanan Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Altuğ yaptığı değerlendirmede Organize Sanayi Bölgelerinin düzenli sanayileşmenin ve kentleşmenin temelini oluşturduğuna dikkat çekerek kümelenme çalışmaları kapsamında ilimizde yapılan OSB’lerin hem istihdam hem ekonomiye katkı anlamında önem teşkil ettiğini ifade etti.

Yanlışlık

Başkan Altuğ, “Son günlerde gündemde yer alan Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması konusundaki bilgi yanlışlığı yaşanmaktadır. İlimizde herhangi bir OSB kurulması söz konusu olduğunda Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, siyasi erkler, SATSO, ilgili ilçe belediyesi, Sanayi İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü gibi kurumların ortak bir konsensüs oluşturması ve fikir birliği sağlanması gerekmektedir. Bu kurumlardan herhangi birinin onay vermemesi durumunda OSB kurulması söz konusu olamaz.”

Kurulmuyor

Başkan Akgün Altuğ, “Zira Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusu da gündeme geldiğinde, Sayın Valimizle yaptığımız görüşmede kendisi çevre koşulları itibari uygun olmayacağını belirtti. Bunun üzerine söylenecek söz yoktur. Gündemde OSB kurulmuş gibi bir algı oluşturulmasını doğru bulmuyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

12 Aralık 2019 , Perşembe Bu haber toplam 365 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU