Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Mehmet Demir’de ‘Sıfır Atık’ Sergisi


Serdivan Mehmet Demir İlkokulu’nun‘Yarınları Kurtarmaya Bugünden Başla’ sloganıyla uyguladığı Sıfır Atık Projesi Geri Dönüşüm Sergisi büyük beğeni topladı.

Geri kazanım

SerdivanAvm’de düzenlenen sergiye İlçe Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve çok sayıda davetli katıldı. Mehmet Demir İlkokulu Müdürü Süfyan Bilgiç, “Sıfır Atık israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir; sıfır atığın amacı bu noktaların bütünleştirilmesiyle elde edilecek kaynaklardır” dedi.

 

Atık üretimi

Projeden sorumlu okul müdür yardımcısı Ömer Çokal da sergisini gerçekleştirdikleri proje hakkında,  “Günümüz dünyasında, gelişen teknoloji ile atık üretimi durdurulamaz bir biçimde artmaktadır. Dünyamızdaki bütün kaynaklar sınırlı ve elimizdeki kısıtlı kaynakları en iyi şekilde değerlendirebilmek, çeşitlilikten kaynaklanan tüketimin ve israfın önüne geçebilmek için geliştirilen sıfır atık projesi ile bunu mümkün kılabiliriz” dedi.

 

Ekonomik katkı

Serginin hazırlanmasında büyük emeği geçen 2/A sınıfı öğretmeni Şükran Çıtak ise, “İsrafı engelleyerek ülke ekonomisine katkılar sağlayan bir projedir. Projenin benimsenmesi ve yaygınlaştırılması için yürütülen bilinçlendirme farkındalık çalışmaları kapsamında temel eğitimden başlanılmalıdır” dedi.

13 Aralık 2019 , Cuma Bu haber toplam 544 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU