Günün Tarihi:24 Eylül 2020

‘2023’e emin adımlarla ilerliyoruz’


AK Parti Sakarya’nın tüm üyeleri kongrelerde oy kullanacak olan delegelerin belirlenmesi için iki hafta boyunca ilçe teşkilatlarında kurulan sandıkların başına gitti.

İlgi gösterildi

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı belirlediği takvimle birlikte iki haftalık süreçte delege seçimlerini tamamladı. 155 binin üzerindeki üyenin sandık başına gittiği seçimlerde 400 delege için oy kullandı. Seçimlere katılmak üzere geçtiğimiz hafta sonu AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile birlikte Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili oy kullanmak için ilçe başkanlıklarına gitmişti. Seçimlere katılımın oldukça yoğun oldu. Seçimlerde her mahalle üyesi, kendi mahallelerinin delegelerini belirlemek için oy kullandı.

 

Kongre takvimi

Mahalle temsilcileri ile tek tek görüşen Başkan Tever tüm ilçelerde delege seçimlerini büyük bir coşku ile yaptıklarını ifade ederek, “AK Parti Sakarya olarak 155 binin üzerinde üyemiz, iki haftadır ilçe teşkilat binalarımıza gelerek delege seçimi için sandık başına gitti. Delege seçim sürecimiz ilimizde 12 Aralık tarihi itibariyle sona ermiş oldu. Tüm üyelerimiz partimize yoğun teveccüh göstererek ciddi bir katılım sağladı. Biz demokrasi adına bu seçimin güzel bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz. Kongre takvimimiz sorunsuz bir şekilde işlemeye devam ediyor” dedi.

 

İlçe kongreleri

Tever, “İnşallah 7. Olağan Kongremiz bizim tazelenme ve yenilenme döneminiz olacak. En alt birimimiz olan mahallelerdeki üyelerimizle birlikte bu süreci başlatmış bulunuyoruz. Daha kapsamlı, daha kucaklayıcı, toplumun her kesimine hitap eden bir anlayış içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah Ocak ayı itibariyle de ilçe kongrelerimiz başlayacak. Daha sonra da il kongremiz ve ardından büyük kongremiz tamamlanmış olacak.

 

Ortak aklın partisi

“AK Parti 2001 yılında kurulduğu günden bugüne kadar hep halkımızın yanında olmuştur” diyen Tever, “AK Parti istişare ile ortak akılla bugünlere gelmiş bir partidir. AK Parti bu milletin bizatihi kendisidir. Mayasında ve hamurunda bizim aziz milletimiz vardır. Kurulduğu günden bugüne kadar kıymetli hemşerilerimiz, AK Partimize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teveccüh göstererek eşsiz destekleriyle birlikte hep yanımızda olmuştur. Bizlerde bu sorumluluk bilinciyle ve tüm unsurlarımızla beraber çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürüyoruz. Delege seçimlerinin partimiz, hemşerilerimiz ve şehrimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

İtiraz sürece

AK Parti’nin önümüzdeki süreçte yenilenmesi, çok daha güçlü kadrolarla 2023 hedeflerine doğru yürümesinin önemine değinen Tever, “Biz delege seçimlerimiz ile birlikte şu anda teşkilatlarımızla 2023 hedeflerinin adımlarını atıyoruz. İki hafta boyunca delegelerimizi coşku ile seçiyoruz. Sandıklarımız sabahın erken saatlerinde kurularak, üyelerimizin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Mahalle mahalle tüm Sakarya olarak kendi içimizdeki bu demokratik yarışı sürdürüyoruz. 16 Aralık tarihiyle birlikte delege itiraz süreciyle takvim devam edecek” dedi.

 

Kongre takvimi

Tever, “Yılbaşından itibaren İlçe Kongre Takvimimizi Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımıza sunarak teşkilatlarımızla ve Sakarya kamuoyu ile paylaşacağız. Önümüzdeki günlerde belirleyeceğimiz kongre takvimimizle birlikte; heyecanlı ve dinamik yeni arkadaşlarımızı kadrolarımıza katacak,  2023 hedeflerimize doğru, emin adımlarla yürüyeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

13 Aralık 2019 , Cuma Bu haber toplam 492 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU