Günün Tarihi:26 Ekim 2021

‘Sağlık önce gelir’


Karasu Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karasu Devlet Hastanesi tarafından Obezite ve Sağlıklı Beslenme seminerinde konuşan Başkan İshak Sarı, “Sağlık bizim için her şeyden önce gelir. Tek bir nefesin bile değerini bilinmelidir insan” dedi.

Değer bilin

Karasu Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere;  Kaymakam Aziz Mercan, Belediye Başkanı İshak Sarı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire amir ve müdürleri ile birlikte yerel basın katıldı.  Programının açılış konuşmasını yapan  Başkan Sarı, “Sağlık bizim için her şeyden önce gelir. Sözlerime şu sözle başlamak istiyorum. Halk İçinde Mu’teber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihânda Bir Nefes Sihhat Gibi. Yani hayat, sevinç ve mutlulukla, acı ve sıkıntılarla iç içe yaşanır. Pek çok dert ve sıkıntı insanın karşısına çıkabilir. Ancak bütün bu problemler sağlık kadar önemli değildir. Tek bir nefesin bile değerini bilinmelidir insan. Bütün dünya insanın olsa bile, sağlık olmayınca hiçbir önemi olmuyor. Sağlıklı yaşamanın en önemli başlıkları ise düzenli beslenme ve bol bol hareket etmektir. Bizler Karasu Belediyesi olarak sağlıklı yaşam anlamındaki tüm aktivitelere sonuna kadar imkânlarımız ölçüsünde destek vermeye çalışıyoruz” dedi.

Spor yapın

Hizmetlerde  sağlıklı yaşamı hedefleyen uygulamaların önemine değinen Kaymakam Aziz Mercan ise, “Öncelikle bu güzel programı düzenleyen herkese teşekkür ediyorum. Obezite çağımızın önemli hastalıklarından bir tanesi. Maalesef çok masa başındayız, bilgisayarla çok meşgul oluyoruz, çok fazla cep telefonu ile ilgileniyoruz, asosyaliz ve maalesef enerjimizi tüketmiyoruz. Sağlığımız için enerjimizi tüketmeliyiz. Spor yapmalıyız ve hepsinden önemlisi sağlıklı beslenmeliyiz. Çünkü sağlık en büyük zenginliktir. Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuya fazlasıyla önem veriyor ama ben altını çizerek buradan gençlerimize sesleniyorum, hem sağlıklı beslenin hem de bol bol spor yapın” dedi.

Sağlıklı beslenme

Karasu Kaymakamı Mercan ve Belediye Başkanı Sarı’nın konuşmalarının ardından Diyetisyen Özge İpek ve Diyetisyen Aslı Düz hazırladıkları sunum ve konuşmalarıyla sağlıklı beslenmenin nasıl olacağı ile Obezitenin nasıl meydana geldiği konularını davetlilere anlattı. 

14 Aralık 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 715 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU