Günün Tarihi:27 Ekim 2020

‘Evde Yaşam Becerileri Atölyesi’ hizmete açıldı


Camili Osmanbey İlkokulu’nda öğrencilerin küçük yaştan itibaren ev işleriyle ilgili becerileri kazanmasına yönelik hazırlanan “Evde Yaşam Becerileri Atölyesi” törenle açıldı.

Açılışa katılım

Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya,  Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, il ve ilçe milli eğitim yöneticileri, Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, bölgedeki okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı açılışta öğrenciler büyüklerine ev hayatında neler yapabileceklerini gösterdiler.

 

Ev ortamında

Açılış öncesinde okulun tarım bahçesinde öğrenciler ve protokol üyeleri birlikte sebze dikimi yaptılar. Her türlü araç ve gereciyle tam bir ev ortamını yansıtan atölyede öğrenciler yerleri sildiler, çamaşır yıkadılar, ütü yaptılar, mutfakta hamur açtılar, yemek pişirdiler, yatak topladılar, yemek masası hazırladılar.

 

Tebrik etti

Ev işlerinde oldukça maharetli görünen öğrencileri açılışa katılan protokol üyeleri alkışlarıyla tebrik ettiler. Osmanbey İlkokulu Müdürü Tuğba Tunar ve okul yöneticilerinin örnek ev sahipliği yaptığı açılışta “Evde Yaşam Becerileri Atölyesi” tüm katılımcılar tarafından çok beğenildi.

 

79 atölye açıkladı

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda il genelindeki birçok okulda 79 adet tasarım ve beceri atölyesi açtıklarını belirterek, çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini arttırıcı beceri atölyelerini açmaya devam ettiklerini ifade etti.

14 Aralık 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 569 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU