Günün Tarihi:23 Ocak 2020

‘Gelecek dertlere derman olacak’


Sakarya Dostlar Platformu üyesi Ender Serbes açıklanan Gelecek Partisi’nin ahlak ve adalet üzerine oturmuş, demokratik değerlere inanan, özgürlükçü bir yapıyı temsil edeceğini söyledi.

Evrensel ilkeler

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun Ankara Bilkent Otelde kamuoyuna tanıttığı Gelecek Partisi ile ilgili açıklama yapan Ender Serbes, Türkiye ve Sakarya için hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Ayhan Sefer Üstün’ün kurucu olduğu parti için açıklama yapan Serbes, “Partimizle Türkiye yeni bir siyaset anlayışıyla tanışacak. Ayrımcı, ötekileştirici dili mutlaka bertaraf edeceğiz. ‘Ya bizdensin ya kara toprağınsın ‘, ‘Bizden değilsen hainsin’ anlayışını bitireceğiz. Biz düşüncelerimizi, fikirlerimizi, ülkemizin kalkınması, insanlarımızın huzurlu ve mutlu olması, yarınlardan kaygı duymaması için yarıştıracağız. Evrensel ilkeler üzerinden siyaset yapacağız.” diye konuştu.

 

Hukuk devleti

Bu yeni yaklaşımın merkezinde de çok renkliliğin bulunduğunu ifade eden Serbes; “Türkiye‘de yeniden bu değerleri ortaya çıkartabilecek güce partimiz sahip. Bu gidişatı doğru bulmayan, gerçekten yeni bir anlayışın ortaya çıkmasını bekleyen herkesi partimize destek olmaya çağırıyoruz. Demokrasiye, özgürlüğe, insan haklarına, hukuk devleti ilkelerine inanan herkes, partimizde buluşacak. Karamsarlıkları kaldıracağız, ülkemiz üzerindeki kara bulutları dağıtacağız. Bu mevcut problemleri çözebilecek bir parti programıyla milletin önüne çıktık. Bu programla milletin her türlü dertlerine derman olmayı hedefliyoruz. Milletin bütün renklerini bir araya getireceğiz.“ şeklinde konuştu.

 

İnsan hakları

Daha önce siyaset yaptıkları AK Parti’nin kendi kuruluş ilkelerinden ve felsefesinden ayrıldığı için Gelecek Partisi ile yollarına devam ettiklerini hatırlatan Serbes, AK Parti güçlendikçe güçle olan imtihanını kaybetti. Demokrasi ve insan hakları ilkelerini savunmaktan uzaklaştı.

 

Renklerin barışması

Kimseyle bir kırgınlık, dargınlık, düşmanlıklarının olmadığının özellikle altını çizen Serbes, millete hizmet ve evrensel değerler yolunda kararlılıkla yürümeye devam edeceklerini belirtti. Bu yolda kendileri ile birlikte yürümek isteyenlere kapılarının ardına kadar açık olduğunu ifade eden Serbes, “Partimize daha şimdiden büyük bir teveccüh var. Gözlemlediğim kadarıyla büyük bir heyecan ve beklenti oluştu. Bu teveccühü boşa çıkarmayacağız. Yeniden gerçek demokrasiyi inşa ederek toplumun tüm kesimlerinin ve renklerinin yeniden barışması ve kucaklaşmasını sağlayacağız. Desteklerinizle yarınlarımız daha güzel olacak” dedi.

 

13 Aralık 2019 , Cuma Bu haber toplam 567 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU