Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

Liseliler Siyer-i Nebi’de ter döktü


Anadolu Gençlik Derneği Sakarya şubesi olarak organize ettiği ve bu yıl 7.si yapılan Siyer-i Nebi yarışmasını gerçekleştirdi.

2 bin 358 öğrenci

Türkiye genelinde yapılan yarışmayla ilgili bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, "Türkiye genelinde aynı düzenlenen ve bu yıl 7.sini icra ettiğimiz ‘Efendimizin izinde Siyer-i Nebi’ yarışmasının heyecanı içerisindeyiz. 16 ilçemizin tamamında yapılan sınava 90 okuldan 2 bin 358 öğrencimiz internet üzerinden kayıt yaptırarak sınava girmeye hak kazanmıştır. Efendimizin hayatına dair konuları içeren böylesine güzel bir organizasyona ilginin bu denli fazla olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir “dedi.

Tarifsiz sevinç

Amaçlarının Kuran-ı Kerim'de Alemlere Rahmet olarak gönderildiği bildirilen peygamber efendimizin hayatının gençlerin hafızalarında yer bulması ve yol gösterici olmasını sağlamak olduğunu söyleyen Çelik, “Allah nezdinde Habibim diye hitap edilen tek insan olan Hz. Muhammed Mustafa'nın hayatının gençliğimize öğretmek hususunda çalışma ortaya koymak bizler için tarifsiz bir sevinç kaynağıdır. Gençliğimizin zihinlerinin her türlü argümanlarla zehirlenmeye çalışıldığı böyle bir zamanda Efendimizi tanımak, tanıtmak ve örnek alınmasına vesile olmak hayırların en büyüklerindendir diye düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Mekke’nin fethi

Sınavda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edeceklerini söyleyen Çelik, "31 Aralık gecesi yapacağımız ‘Mekke'nin Fethi’ programında sınavda derece alan kardeşlerimize hediyeler takdim edeceğiz. Ve inşallah güzel anılarla onların bu emeğini taçlandırmış olacağız. Ben sınava giren kardeşlerime, görev yapan tüm kardeşlerime de teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. İnşallah ahlak ve maneviyat yüklü bir neslin öncülüğünü Anadolu Gençlik Derneği Mensupları olarak bizler yapmış olacağız" dedi.

16 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 463 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU