Günün Tarihi:16 Nisan 2021

CHP’de 3 ilçe tamam


Cumhuriyet Halk Partisi’nde Arifiye, Karasu ve Kaynarca’da ilçe kongreleri tamamlandı. Arifiye’de Ali Gökpınar, Kaynarca’da ise Ersan Ceylan güven tazeleyerek görevlerine yeniden seçilirken Karasu’da Başkan Nurhan Aydın görevi Aykut Süt’e devretti.

Güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe kongreleri tüm hızı ile devam ediyor. 14 Aralık’ta başlayan kongre sürecinde Arifiye, Karasu ve Kaynarca’da seçimler tamamlandı. İlk kongre Arifiye’de iki adaylı olarak gerçekleştirilirken mevcut Başkan Ali Gökpınar ve Sabriye Özdemir başkanlık için yarıştı. 58 delegenin oy kullandığı kongrede mevcut Başkan Ali Gökpınar 36 oy alarak yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Sabriye Özdemir ise 26 oy aldı. Kongrede kullanılan 1 oyda geçersiz sayıldı. Gökpınar’ın güven tazelediği kongrede divan başkanlığını ise İl Başkanı Erdoğan Isır üstlendi.

Yönetim kurulu

Seçimin ardından bir konuşma gerçekleştiren Ali Gökpınar, “İlçemizde partimizin gerek üye bazında gerekse oy bazında iyi yerler gelmesi için çalışacağız. Tüm halkımızın sorunlarını yetkili yerlerde dile getirmeye ve çözüm olacağız” şeklinde konuştu. Gökpınar’ın yönetim kurulu listesi ise şu şekilde; Kamuran Adıyaman, Ahmet Selim Aydın, Ahmet Coşkun, Oğuz Demirel, Ferit Erdoğan, Nilgün Ekmen,  Handan Güngör, Mehmet Özkan, Muzaffer Oral, Selahattin Seyhan, Saadet Şaşmaz, Enis Yapıcı.

Ceylan yeniden başkan

CHP Kaynarca İlçe Örgütü’nün önceki gün gerçekleştirilen kongresinde mevcut başkan Ersan Ceylan tek liste olarak girdiği seçimde yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Kongre yapıldı

Divan Başkanlığını İl Başkanı Erdoğan Isır’ın yaptığı kongreye Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı, parti üyeleri, davetliler ve delegeler katıldı. Tek liste ile seçime giren ve güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı seçilen Ersan Ceylan Cumhuriyet ile demokrasi ayrılmaz bir bütündür. Laiklik olmadan demokrasiyi sürdürebilmek, özgürlükleri genişletebilmek iç barışı koruyabilmek mümkün değildir" dedi.

Yeni yönetim

Ceylan’ın yönetim kurulu ise şu şekilde oluştu; Yılmaz Yenilmez, Burhan Güzelalp, Ali İhsan Sert, Okay Temel, Levent Gönül, Kemal Sağır, Ergün Demircan, Kıymet İçöz, Yunus Durman, Mehmet Öz, Şevket Candan, Serkan Yüksel.

Aydın görevi devretti

CHP Karasu İlçe Örgütü’nün Muharrem İnce’nin de katıldığı kongresinde yıllardır ilçe başkanlığı görevini yürüten Nurhan Aydın seçimde aday olmayarak görevini Aykut Süt’e devretti.

İnce katıldı

CHP Karasu İlçe Örgütü Olağan Kongresi önceki gün gerçekleştirildi. CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin de katıldığı kongrede yıllardır ilçe başkanlığı görevini yürüten Nurhan Aydın görevini Aykut Süt’e devretti. Tek liste olarak seçime giren Aykut Süt kongreye katılanların tamamının oyunu alarak Karasu’nun yeni ilçe başkanı oldu.

‘Veda değil’

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren CHP İlçe Başkanı Nurhan Aydın, “Bu bir veda değil,  sağlık durumumdan ötürü görevini bıraksam da, her zaman destek vermeye devam edeceğim” dedi. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır da Nurhan Aydın’ı seçilmesi durumunda il başkan yardımcılığı görevine getirmek istediğini ifade etti.

‘Beni yaraladı’

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ise görevine seçilen Aykut Süt’e başarılar dilerken Karasu’nun, son yerel seçimde kendisini yaralayan yerlerden biri olduğunu ifade etti. Muharrem İnce’nin ardından bir konuşma gerçekleştiren CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, “Karasu’muzda mahalle mahalle, ev ev tüm sorun ve sıkıntıları tespit ederek çözüm yoluna gitmek ve seçime hazırlanmak ilk çalışmamız olacak”  şeklinde konuştu. Süt’ün yönetim kurulu ise şu şekilde oluştu; Onur Aslan, Ekrem Bayram, Sultan Cengiz Doğu, Bertaç Cihan, Erol Çiftçi, Sevgi Dakak, Yusuf Demircioğlu, Azmi Er, Türker Kır, Mehmet Küçüktekin, Secla Süheyla Şengül, Sezgin Tetik, Metin Ülker ve Hatice Yeşilduman.

17 Aralık 2019 , Salı Bu haber toplam 468 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU