Günün Tarihi:21 Ocak 2021

Okul Müdürlerine liderlik eğitimi


2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmen, veli, öğrenci eğitimlerinin yanısıra okul yöneticilerine de ‘Eğitim Liderliği’ programı uygulanıyor.

Yeniden müdür olmak

Sakarya Eğitim Akademisi (SEAK) kapsamında dört gün sürecek eğitimlerin ilk gününde Prof. Dr. Aytaç Açıkalın ve Mustafa Bediz Kılıçkını okul müdürlerine keyifli eğitimler verdiler. Sabah bölümünde Ozanlar Anadolu Lisesi konferans salonunda öğleden sonra ise Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda okul yöneticileriyle biraraya gelen Aytaç Açıkalın ‘Her Gün Yeniden Müdür Olmak’ başlıklı bir sohbet gerçekleştirdi.

Uzman akademisyenler

‘Eğitim Liderliği’ programlarının başlaması nedeniyle açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş unvanları okul müdürü olan yöneticilerimizi her zaman eğitim lideri olarak gördüklerini ifade ederek, alanlarında uzman akademisyenlerin katılımıyla düzenledikleri eğitimlerin okulunda lider olan yöneticilerimize farklı bir bakış açısı kazandırması açısından çok faydalı olacağına inandığını söyledi.

Sıcak diyaloglar

80 yaşında olmasına rağmen hareketli ve enerjik yapısıyla okul müdürleriyle sıcak diyaloglar kuran Aytaç Açıkalın eğitimde okul yöneticiliğinin çok önemli olduğunu vurguladı. Okul Müdürlüğü görevine iki ay önce başlayan Ferizli Hatice Aslan İlkokulu Müdürü Murat Tek ile müdürlükte 35 yılını dolduran Recepbey MTAL Müdürü Ali Harbi’yi sahneye davet eden Aytaç Açıkalın en genç ve en tecrübeli okul müdürleriyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Sohbet ortamı

Düzenlenen “Eğitim Liderliği” programını paylaşım sohbeti olarak nitelendiren Prof. Dr. Aytaç Açıkalın yeni, farklı, aykırı düşünceleri ‘Her Gün Yeniden Müdür Olmak’ başlığında bütünleştirip içselleştirdiğini ifade ederek, bu paylaşım sohbetine katılan tüm okul yöneticilerine sağlık, başarı, mutluluk dileklerini iletti.

2023 eğitim vizyonu

İl genelindeki tüm okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen eğitim programında ilk gün yönetici koçluğu, eğitmen ve danışman kimlikleriyle tanınan Mustafa Bediz Kılıçkını da ‘Fark Oluşturan Takımlar’ başlıklı eğitimler verdi. Okul müdürlerine yönelik ‘Eğitim Liderliği’ programları Salı günü Oğuz Saygın’ın‘Problem Çözme Teknikleri’, Abdurrahman Akgül’ün‘Eğitimsel Liderlik’,  Çarşamba günü Prof.Dr. Hüsnü Murat Günaydın’ın‘Proje Tabanlı Süreç Yönetimi’, Mehmet Baki Öztürk’ün‘2023 Eğitim Vizyonu Yöneticilerin Stratejik Plana Etkisi’ başlıklı sohbetleriyle devam edecek. Eğitimlerin tamamlanacağı Perşembe günü ise okul müdürlerine ‘Geleneksel Oyunlar’ konusunda ayrıntılı sunumlar yapılacak.

18 Aralık 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 598 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU