Günün Tarihi:24 Haziran 2021

Öğrencilere Erasmus tanıtımı


Sakarya Üniversitesi öğrencilerine yönelik “2020-2021 Erasmus+ Yükseköğrenim ve Staj Hareketlilikleri” kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Değişim programı

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya SAÜ Erasmus Koordinatörlüğü Gerçekleştirme Görevlisi Abdullah Nalbantoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Nalbantoğlu, toplantıda Erasmus değişim programlarının başvuru aşamalarını anlatarak, Avrupa Birliği ülkeleriyle anlaşmalı olarak yapılan programın detaylarını açıkladı.

80 soruluk test

 SAÜ’lü öğrencilerin öğrenim ve staj hareketliliği olarak iki ana hareketlilikten yararlanabileceğini belirten Nalbantoğlu, bunun hem akademik hem sosyokültürel kazanım açısından büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Erasmus programlarına katılım şartlarından ve izlenecek adımların detaylarından bahseden Nalbantoğlu, “Anlaşma sağlanan üniversiteleri bölüm odaklı incelemenizde yarar var. Erasmus programının önemli aşamalarından biri olan dil sınavı iki aşamalıdır. Birinci aşama 80 soruluk testten oluşur. Bu testten 50 puan ve üzeri alan öğrenciler,ikinci aşama olan sınava katılabilirler” dedi.  Erasmus kapsamında öğrencilere verilen hibelere de değinen Nalbantoğlu, 2020-2021 Akademik Yılı Erasmus başvurularının 30 Aralık 2019’da online olarak açılacağını söyledi. Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

18 Aralık 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 457 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU