Günün Tarihi:21 Eylül 2020

Sakaryalı Kırımlı Türkleri Derince’deydi


Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi’nin Derince Belediyesi’nin katkılarıyla Derince Yelken Kafe Restaurant’ta düzenlediği Kırım Türkleri Buluşmasına Sakarya Kırımlı Türkleri Derneği Başkanı Vefa Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri ile katıldılar.

Kırım Tatar Teşkilatları Platformu’na üye dernek ve vakıfların kalabalık bir şekilde katılmaya özen gösterdikleri kahvaltı son derece samimi bir ortamda geçti. Ustalıkla icra edilen Kırım Gelişim orkestrası Dilaver Osman eşliğinde Kırım Tatarları ve Kırım Halk Dansları’ konuklar tarafından beğeniyle izlendi. Kültürel faaliyetlere gösterdiği ilgi alâka ve desteğinden dolayı Derince Belediyesine Başkanı Zeki Aydın'a Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi Başkan Şengül Talgır ve yönetim kurulu üyeleri teşekkür etti. Sahne performansı ile muhteşem danslarıyla görsel şölene dönen program da Kırım Gelişim orkestrasına ve emeği geçen herkese teşekkür edildi. Sakarya Kırımlı Türkleri Derneği Başkanı Vefa Coşkun, etkinliğin birlik ve beraberliğin, kültür zenginliklerini ortaya çıkartıp, muhteşem bir şölene döndüğünün altını çizerek, bu örneğin bir benzerini de Sakarya'da yapmak istediklerini söyledi. 

18 Aralık 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 353 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU