Günün Tarihi:24 Kasım 2020

İşte yeni Gençlik Merkezleri


Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un çabalarıyla 5 Gençlik Merkezi kazandırıldı. Beş yıldızlı otel konforunda hizmete giren gençlik merkezleri 2020 yılına iddialı giriyor.

Sosyal etkinlikler

Spor şehri Sakarya’da, tamir ve tadil edilerek günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanan toplam 6 Gençlik Merkezi, gençlerin sosyal etkinliklerine alternatif olacak şekilde hizmete sunuldu.

 

Hizmete açıldı

İl Müdürü Arif Özsoy yaptığı değerlendirmede, “KYK ve Spor İl Müdürlüklerinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sonrası birleşmesiyle Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sakarya ve İlçelerinde Gençlik Merkezi açmak için büyük bir uğraş vererek Hendek ile Pamukova’da, Kocaali ile Kaynarca’da Belediyelerden tahsis ettiği binaları Gençlik Merkezi olarak Sakarya ve Türkiye’nin hizmetine sunduk” dedi.

 

Hendek Gençlik Merkezi

Hendek İlçesi Başpınar Mahallesi’nde bulunan binanın Hendek Gençlik Merkezi olarak Gençlerin hizmetine sunulduğunu belirten Özsoy, “Türkiye'nin en fonksiyonel Gençlik Merkezlerinden birisi olmaya aday olan Hendek Gençlik Merkezimiz bünyesinde bulunan Yüzme Havuzu, Fitness Salonu , Pilates Salonu, Konferans Salonu, Tiyatro Salonu, Sinema Salonu, 7 Derslik, Has Oda ve Okçuluk Parkuru ile gençlerimize hizmet vermekteyiz” dedi.

 

Kaynarca Gençlik Merkezi

Müdür Özsoy, “Kaynarca Belediye Başkanlığına ait olan Kaynarca İlçesi Konak Mahallesi Şehit Gürkan Türk Caddesi No:4 adresinde bulunan taşınmazın Gençlik Merkezi olarak kullanılması Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından uygun görüldü. Çevresinde bir çok eğitim kurumu bulanan ve konumu itibariyle İlçe sakinlerinin direkt ulaşabilecekleri Kaynarca Gençlik Merkezimiz, 6 derslik ve 1 has odası ile gençlere gerekli çalışmalar yapılıp hizmete açılmıştır” dedi.

 

Kocaali Gençlik Merkezi

Kocaali İlçe Merkezinde ve hâlihazırda Belediye Gençlik Merkezi olarak kullanılan 2 katlı taşınmazın Gençlik Merkezi olarak kullanılacağını belirten Müdür Özsoy, “Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından uygun görülen Sakarya’nın sosyolojik yapısı itibariyle en renkli ilçesi Kocaali’de açılan Gençlik Merkezimiz, Has Oda, 2 derslik ve 2 bireysel salon ile gençlerin sosyal etkinliklerine alternatif olacak şekilde tasarlanarak hizmet vermeye başlamıştır” diye konuştu.

 

Pamukova Gençlik Merkezi

Müdür Özsoy, “Pamukova İlçesi Pamukova Mahallesi Mehmet Akif Caddesi No:5 adresinde bulunan taşınmazın Gençlik Merkezi olarak kullanılması  Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından uygun görüldü. Pamukova'da her kesimden insana hitap edebilecek , ulaşımı rahat Pamukova Gençlik Merkezimiz, Has Oda, 9 derslik ve diğer etkinlik alanları ile gençlerimize hizmete girdi” dedi.

 

Sakarya Gençlik Merkezi

Müdür Özsoy, “Serdivan Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan İl Müdürlüğü Eski Hizmet binası Sakarya Gençlik Merkezi olarak Gençlerimizin hizmetine açıldı. Sakarya Merkezimizde tamir ve tadil edilerek günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek hale getirilen Sakarya Gençlik Merkezimiz , Has Oda, 2 Güzel Sanatlar Atölyesi , Bilgisayar Atölyesi, Eğitim Atölyesi , Toplantı Salonu , Sosyal Uyum Salonu, Kafetarya, bahçesinde Okçuluk alanı, Voleybol alanı ve bahçe Satrancı ile gençlerimize hizmet veriyor” dedi.

 

Serdivan Gençlik Merkezi

Müdür Özsoy, “Serdivan Kampüs yolu üzerinde bulunan Serdivan Gençlik Merkezi’nde bakım ve onarım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.  Sakarya’nın Üniversite İlçesi olarak bilinen ve son yıllarda gelişimi ile büyük atılım sağlayan Serdivan’daki Gençlik Merkezimiz , Has Oda, 5 Derslik , Sinema Salonu, Konferans (tiyatro)  ve Kafetarya bahçesinde ise Basketbol, Futbol ve Voleybol sahası ile gençlerimize hizmet vermektedir” şeklinde konuştu.

 

19 Aralık 2019 , Perşembe Bu haber toplam 484 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU