Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Tesisler ortak kullanılacak


Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, SUBÜ ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında sportif iş birliği protokolü imzalandı

Katılım oldukça genişti
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Valiliği, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında sportif iş birliği protokolü imzalandı. Kırkpınar Sapancapark Otel’de gerçekleştirilen imza törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı İlhan Şerif Aykaç ve basın mensupları katıldı.

Bilgi beceriyle bütünleşecek
SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık yaptığı açıklamada; "Üniversite olarak bilgiyi beceriyle bütünleştirmek ve iş dünyası ile işbirliği içerisinde bulunmak gibi bir misyonumuz var. Öğrencilerin bir dönem dahi olsa kendilerini geliştirmek açısından iş dünyası içerisinde yetişmelerini önemsiyoruz. Bununla birlikte Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin de mezun olduktan sonra hangi alanda çalışacaklarına karar verebilmelerine imkan sağlayacak eğitimleri pekiştirmeleri açısından işbirliği protokolü çerçevesinde bir ilki gerçekleştireceğiz. " ifadelerine yer verdi.

Spor alanında değer katacak
Şehrimize spor alanında değer katacak protokolü imzalamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; “Toplanmamızın ve protokol imzamızın asıl amacı teorik bilgilerle pratik bilgileri harman etmek.  Valilik, Büyükşehir, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak spor alanlarımızı tek bir çatı altında toplayarak spora ulaşmak isteyen öğrencilerimizin, sporcularımızın bütün alanlarda bütün tesislerimizden istifade etmesi adına ortak bir protokol imzalamak üzere toplandık. Protokolümüzün Sakarya’daki bütün gençlerimize ve Sakaryalılarımıza hayırlı olmasını temenni diyorum” dedi.

Başarı işbirliğinden geçiyor
Vali Ahmet Hamdi Nayir ise, “Faaliyetlerimizdeki başarıyı artırmanın yolunun işbirliği kültüründen geçtiğine inanıyoruz. Onun için her fırsatta ifade etmeye çalışıyoruz; merkezi yönetim, yerel yönetim, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinin yürüttüğümüz faaliyetlere olumlu tesiri olacaktır. Hem karar alma süreçlerinde hem de uygulama süreçlerinde daha net, daha etkili sonuçlar almak için bu işbirliğini geliştirmemiz lazım. Bugün burada bunun güzel bir örneğini görüyoruz. Üniversitemiz, Belediyemiz ve Gençlik Spor İl Teşkilatımızın işbirliğinde yürütülen eğitimin hayata yansıması sağlayacak, başarıyı artıracak bir protokolle huzurlarınızdayız.” dedi. 

20 Aralık 2019 , Cuma Bu haber toplam 273 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU