Günün Tarihi:5 Haziran 2020

DP’den tramvay açıklaması


Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından açıklaması yapılan nostaljik tramvay projenin temelini ne zaman atılacağını sordu.

Lafta kalıyor

Ergül yaptığı yazılı açıklamasında, “Ancak görünen o ki bu proje ile ilgili bir alt yapı çalışmasını yapılmadığını görmekteyiz. Devamlı olarak kamuoyunda müjdelere verilmekte. Ve bu müjdelerin sonucunu ne yazık ki beklemekteyiz. Müjdeler verilip te bir türlü hayata geçirilmeyen onlarca projeler nedense lafta kalıyorlar. Kendi verdikleri sözleri hayata geçirmiyorlar. 1 milyon nüfuslu olan şehrimizde kendi yapmış oldukları projeler dahil verilen sürede hayata geçiremeyen belediye başkanı nasıl olur ki şehrimizi yaşanabilir bir kent hüviyetine taşıyabilir. Bu şehrimiz böyle yönetildiği takdirde kasaba görünümünden kurtulamayacaktır” dedi.

 

Raylı sistem

Ergül, “Bizler nostalji tramvaylara karşı değiliz. Bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz. Fakat şehrimizin en önemli sorunlarından biri olan Karaman –Korucuk- Camili Adapazarı arasında trafik akışını sağlayacak hafif raylı sisteminin bir an önce hayata geçirilmesidir. Bu sistem için Çark deresi kıyısında bırakılan alanların imara açılması gerçekten bizleri gerçekten derinden düşündürmektedir. Bu anlamda Yerel yönetimlerin yapacakları çalışmalarında Sakarya’yı 50-100 yıla taşıyabilecek projeler tasarlamaları gerekiyor” dedi.

 

20 Aralık 2019 , Cuma Bu haber toplam 687 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU