Günün Tarihi:31 Ekim 2020

‘Yerli ve Milli Olmak’ konuşuldu


Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında Sakarya Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı “Yerli ve Milli Olmak” başlıklı program büyük beğeni topladı.

Gençlere seslendi

Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan kutlama programına Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, eğitimciler, veliler ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ülkelerin kalkınmasının yerli ve milli üretimden geçtiğine dikkat çekerek, geleceğimizin teminatı gençlerimize seslendi: “21. Yüzyıl Türk Gençliğinin asrı olacaktır. Biz buna yürekten inanıyoruz. Sizlerden isteğimiz her konuda tutumlu olmanızdır.” dedi.

 

Yerli olmak

Durmuş konuşmasını, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Sahipsiz memleketin batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır” dizeleriyle tamamladı. Milli kaynakların işletilmesi, paranın dış ülkeleri gitmesinin önlenmesi, temel tüketim maddelerinin öz kaynaklardan karşılanmasını vurgulayan kısa film gösterisiyle devam eden programda Sakarya Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Yerli ve Milli Olmak’ konusunda önemli mesajlar verdiler. Öğrenciler ‘Zor İştir Yerli ve Milli Olmak’ sözleriyle başlayan mesajlarında ‘Yerli ve Milli Olmak, ülke ve millet bütünlüğünü esas alarak farklılıklarımızı zenginliğimiz sayarak, kimseyi ötekileştirmeden, yok saymadan aynı teknenin hamuru, aynı bedenin ayrılmaz parçaları olarak hep beraber Türkiye’yiz diyebilmektir” dediler.

 

Ayakta alkışlandı

Programda 12. Sınıf öğrencisi Mustafa Kemal Turhan okuduğu şiiri adeta oynayarak büyük alkış aldı. Konservatuar sınavlarına hazırlanan öğrencimiz başarılı performansını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zeybek oyunundaki diz çöküşü sahnesiyle tamamladı. Salonu tıklım tıklım dolduran davetlilerin ayakta alkışladığı program Serdivan Sahne Sanatları Halk Dansları Topluluğunun yurdumuzun her köşesinden esintiler sunduğu halk oyunlarıyla sona erdi.

 

Müdür tebrik etti

Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve protokol üyeleri program sonunda sahneye çıkarak, Sakarya Anadolu Lisesi Müdürü Yalçın Sevindik öncülüğünde okul yöneticilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini başarılı program nedeniyle tebrik ettiler. Program çıkışında lise öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a soru sorarak sohbet ettiler. 

20 Aralık 2019 , Cuma Bu haber toplam 586 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU