Günün Tarihi:2 Aralık 2020

‘Özgüven ve iletişim önemlidir’


Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Araştırma Topluluğu (ÇEKAT) tarafından “Kariyer Rehberi” konferansı düzenlendi.

Kariyer

SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde düzenlenen etkinliğe; Profesyonel İnsan Kaynakları Derneği (PİKDER) Başkanı Emre Uğur, Eğitimci-Yazar Ali Cömert ve Türk-Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç konuşmacı olarak katıldı. Başkan Uğur, konferansta kendi kariyer yolculuğundan bahsederek,  “Özel sektörün birinci kuralı öz güven ve iletişimdir. Özgüveninizin olabilmesi için de bilginiz olacak. Siz ön yargılarınızı kırmalı ve hallerinizi iyi şekilde belirlemelisiniz. Bizler sizden daha çok yaşayarak tecrübe ettiğimiz, sizlerden fazla hata yaptığımız için bize soracağınız sorular sizin kariyeriniz için önemli sorulardır. İşe alınacak insanlardan kendinize ayırt edici özellik yaratmalısınız. Yabancı dil olsun, eğitimler olsun, ancak belli alanlarda kendinizi geliştirerek ayırt edici özelliğinizi yaratırsınız” diye konuştu.

Farklı düşünün

Eğitimci-Yazar Cömert,  kaymakam olmak isteyenlere kaymakam olabilmek için neler gerektiğini ve görevlerini anlatarak,  “Bugün sizin fikrinizi değiştirmeye geldim. Çünkü faydalı olabilme adına ne kadar çok kitleye ulaşırsak bize fayda o kadar çok artar. Hayaliniz küçük olmasın. Bir avukat kadar hukuk biliyorsunuz, ekonomist kadar iktisat biliyorsunuz, insan kaynaklarında çalışacak kadar uzmansınız, ama mezun olduğunuz zaman girdiğiniz sınavlar yetmiyormuş gibi önünüze bir duvarlar sürüsü daha çıkabilir. Bunları değiştirecek olan sizlersiniz. Biraz perspektifinizi değiştirin, farklı düşünün” dedi.

Sendikaları anlattı

Türk-Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç ise,  sendikalardan ve Türk-Metal Sendikası’nın neler yaptığından bahsetti. Meriç, sendikanın tanımını yaparak, sektörlerden alıp çalıştırdıkları uzmanlar konusunda bilgiler verdi.  Konferans soruların cevaplanmasıyla son buldu.

 

21 Aralık 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 287 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU