Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Moda Tasarım Öğrencileri gezide


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ferizli Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarımı Programı öğrencileri Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “TR42 Bölgesi Tekstil Sektörüne Yönelik Nitelikli İşgücünün Yetiştirilmesi” isimli proje kapsamında teknik gezi gerçekleştirdiler.

Yerinde gözlemleme

İstanbul Gan Denim firmasına düzenlenen gezi ile müşteri siparişinden tasarım ve kalıpların oluşturulması, yıkama, üretim, kalite kontrol ve paketleme süreçleri hakkında bilgi edindiler.

SUBÜ Ferizli MYO Tasarım Bölümü öğrencileri teknik gezide derste edindikleri bilgi ve becerilerin sektördeki uygulamasını yerinde gözlemleme imkânına sahip olurken aynı zamanda Gan Denim Tekstil firmasının sahibi Deniz Yıldırım ve personeli ile uygulama yaparak verimli bir gezi gerçekleştirdiler.

 

Sektör beklentileri

Öğretim Görevlileri Pınar Çınar, Cemile Çulcuoğlu, Fatma Vahapoğlu Çete, Zehra Vahapoğlu öncülüğünde düzenlenen gezide, sektör beklentilerine uygun nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlayan proje ile oluşturulan eğitim alanının sektörün ihtiyaçlarını karşılayabileceği izlenimi edinildi. 

22 Aralık 2019 , Pazar Bu haber toplam 44137 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU