Günün Tarihi:25 Şubat 2020

Özkoç ‘Ethem Sancak kaçtı’


Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Tank Palet ile ilgili 23 Aralık Pazartesi günü Habertürk canlı yayınında Ethem Sancak ile karşı karşıya geleceklerini, ancak belirlenen programın son anda iptal edildiğini duyurdu.

Teklif etmişti

Özkoç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz günlerde Habertürk kanalında Ethem Sancak’ın Tank Palet ile ilgili gerçekleri gizleyen, saptıran açıklamalar yaptığını, kendisinin yayına katılarak müdahale ettiğini anlattı. Bu program sırasında Ethem Sancak’ın kendisine canlı yayında karşısına çıkma teklifinde bulunduğunu aktaran Özkoç, “Dile getirdiğimiz gerçekler karşısında afallayan Ethem Sancak, bana çağrı yaptı. ‘Gel televizyonlarda beraber bunu tartışalım’ dedi. Daha sonra Habertürk’ün program yapımcısı değerli hanımefendi, bizzat beni arayarak, önümüzdeki Pazartesi günü Ethem Sancak, Doğu Perinçek ve İYİ Parti’den bir genel başkan yardımcısının katılacağı ‘Tank Palet gerçekleri’ ile ilgili bir program hazırladıklarını, katılıp katılamayacağımı sordu. Hemen geri dönüş yapıp, bu programa katılacağımı söyledim” dedi.

 

Karşımıza çıkabilir

Özkoç, “Ancak program sunucumuz beni tekrar aradı. Ethem Sancak’ın ‘AKP ve MHP katılmadığı için programa katılamıyor, Ethem Sancak gelmeyecek. O yüzden programı iptal ettik’ dedi. Biliyorsunuz Meclis Genel Kurulu’nda AKP’nin Grup Başkanvekilini programa davet ettim, geleceğim demişlerdi. Ethem Sancak’ı programa göndermeyen ağabeyini de televizyona davet ettik, ondan çıt yok. Arkadaşlar, gerçekler karşısında mert dayanır namert kaçar. Tank palet bir ihanettir. Ethem Sancak’ı tek başına televizyona çıkartanlar, aynı hakkı gerçekleri savunan bana ve arkadaşlarıma da sağlamalı. Sancak gelmiyorsa bizi gazetecilerin karşısına çıkartıp, kamuoyunun gerçekleri duymasını sağlamalıdır. Ethem Sancak kaçtı. Onu orada kaçırtan ağabeyi, kendisi karşımıza çıkabilir. Eğer gerçekten tank paletle ilgili söyleyebileceği tek bir sözü varsa, konuşabileceği tek bir cümle varsa. Karşımıza çıkabilir. Ancak eminim yalanla beslenenler, gerçeklerle yüzleşemezler” dedi.

 

Devir yasası

Özkoç, 2016 yılında çıkarılan yasayla, tahsis edilen hazine taşınmazı üzerinde yatırım yapan yatırımcıya, taşınmazın devredilebileceğini belirterek, “Katar ordusunun büyük ortağı olduğu BMC’ye Karasu’da 2 milyon metrekare hazine taşınmazı tahsis edildi. Anlaşılan bu yasa kapsamında arazinin devri yapılacak. Peki, Tank Palet Fabrikası da bu yasa kapsamında devredilecek mi?” diye sordu.

 

Kullanım hakkı

Özkoç,  “Ethem Sancak’a, Katar Ordusu’nun büyük ortağı olduğu BMC’ye 2 milyon metrekare hazine arazisi, ağabeyi tarafından tahsis edildi. Kamulaştırması yapıldı, 60 milyon lira altyapı bedeli ödendi. Üzerine Tank palet fabrikasını bedavaya tahsis ettiler, 25 yıl bedelsiz kullanım hakkı verdiler. Şimdi size soruyorum. Bu yasa Ethem Sancak için mi çıkarıldı? Yatırımın hazine taşınmazı üzerinde yapılması halinde, yani BMC’ye verilen 2 milyon metrekarelik araziden bahsediliyor. Yasa 49 yıl süreyle bedelsiz irtifak hakkı tesisi veya kullanma izni verilmesi ve yatırım tamamlanması halinde, öngörülen istihdam5 yıl süreyle sağlanırsa hazine taşınmazı, talep eden yatırımcıya bedelsiz olarak verilebilir diyor.

Böyle bir yasa, cumhurbaşkanına, istediği kişiye 5 yıl süreden sonra milletimize ait olan taşınmazları bedelsiz olarak dağıtma hakkı sağlıyor. Bu hakkı kazananlardan biri Ethem Sancak olacak. Peki şimdi soruyorum bu yasaya Tank Palet Fabrikasını da sokacak mısınız? Bu ihanetin resmidir” dedi.

22 Aralık 2019 , Pazar Bu haber toplam 835 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU