Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

Kırtasiyeciler Bilir’i seçti


Sakarya Kitap, Kırtasiye, Büfe, Gazete Bayileri, Tekel Maddeleri Satıcıları, Kantinciler Esnaf Odası'nın 3 adaylı kongresinde Coşkun Bilir başkan seçildi.

Salık istifa etmişti

Sakarya Kitap, Kırtasiye, Büfe, Gazete Bayileri, Tekel Maddeleri Satıcıları, Kantinciler Esnaf Odası'nın olağanüstü genel kurulu Esnaf ve Kefalet Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Geçen yıl yapılan genel kurulda başkanlığa seçilen Naim Salık'ın yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle istifa edince yönetimde yer alan Coşkun Bilir başkan seçilmişti.

685 üyeli oda

Tüzük gereği gerçekleşen olağanüstü genel kurulda Coşkun Bilir, Mesut Şahin ve Erdal Koç başkanlık için yarıştı. 685 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrenin Divan Başkanlığını Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan yaptı.

Genel kurula katılım

Genel Kurula Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve SESOB'a bağlı odaların başkanları ve üyeler katıldı.

 

Kermeslere izin yok

Divan Başkanı Alişan yaptığı konuşmasında, “Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’nun esnaflarımıza yönelik almış olduğu karar bizi mutlu etti. Adapazarı merkezinde  kesinlikle  her hangi cemaat veya dernek adıyla kermes açılmasına izin verilmeyecek. Bu kararla esnaf arkadaşlarımızı mağdur edilmeyecek. Bu karar tüm esnaf arkadaşlarımız arasında memnuniyet yaşatmıştır. Bizlerde bu kürsüden kendisine teşekkür ediyor diğer belediyelere örek olmasını diliyoruz” dedi.  Alişan, “Esnaflarımız yaptıkları işi mutlaka sevmeliler. Müşteri memnuniyeti ve devamlılık çok önemli. Esnafımız son çıkan yasaları bilip günün şartlarına göre teknolojiyi takip etmelidirler. Bu kongremizde kaybeden olmayacak ve yine birlik beraberlik kazanacaktır” dedi.

Yönetim kurulu

Daha sonra yapılan oylamada Coşkun Bilir 166 oyla başkan seçilirken, Erdal Koç 137 ve Mesut Şahin 93 oy alabildi.  Coşkun Bilir'in yönetiminde İsmail Ayanoğlu, Aytaç Koç, Mehmet Tantaoğlu, Emrah Yolaç, Yiğit Kazım Özel, Recep Akpınar. Yedek Yönetim kurulu üyeleri;  Yılmaz Bedir, Nihat Bekam, Arzu İpek Aktaş, Kübra Karabaş,

Ümmügül Hanım Konuk Fatma Dursun’dan oluştu.  Denetim Kurulu; Fatih Coşkun, Ahmet Yazıcı ve Yavuz Koçacık olurken yedeklerde Gülsem Yasak, Ali Altı v Nurkan Sütçü yer aldı. 

Erdal Koç’un listesi

137 oy alan Erdal Koç’un listesi şu isimlerden oluştu. Burcu Hepdiker, Birsen Yazar, İlker Mentaş, Adem Deniz, Mehmet Emin Erdağ, Şafak Cebeci. Yedek Üyeler; Ersin Kurtulmuş, Hakan Mutlu, Latif Coşkun, Hakan Ceper, Bahar Tuğrul, Mehti Baylan. Denetim Kurulu Üyeleri; Fahrettin Kurhan, Melih Özdemir, Enes Bayrak. Yedek Üyeler; Eda Çakmak, Onur Ayhan, Cemil Vatansever.

Mesut Şahin’in listesi

93 oy alan listesi şu isimlerden oluştu. Tamer Durmaz, Hakan Gülez, Samet Arslan, Devrim Sonsuz, Emrah Geçgel, Nedim Kılıç.Yedek Üyeler; Erhan Salık, Tanju Demir, Ümran Ateşen, Nadir Yıldırım, Ümit Özer Göztürk, Sibel Atlı, Fatma Dursun. Denetim Kurulu Üyeleri; Yusuf Ali Çelik, Barbaros  Demir, Kısmet Kodan. Yedek Üyeler; Onur Emiri, Fatih Coşkun, Özgür Ozan Kaymak.

23 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 405 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU