Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

Akyazı CHP Kongresi’nde Yeni başkan İyiyazıcı


Akyazı Kılıçoğlu Düğün Salonu’nda CHP’nin ilçe kongresi yapıldı. Kongrede tek listeyle girdiği seçimde Recep Furuncuoğlu’ndan görevi devralarak Akyazı İlçe Başkanı oldu.

Kongre  

Emel Türkay’ın sunumuyla başlayan CHP Akyazı İlçe Kongresi başkanlığını Ecevit Keleş yaparken; Divan katipliklerini ise Yılmaz Çalıkoğlu ve Erdal Özsar yaptı.  Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yönetim kurulu tarafından hazırlanan faaliyet ve hesap raporu okundu ve  oy birliğiyle kabul edildi.

Elbirliğiyle zehirledik

Dilek ve temenniler bölümünde kürsüye ilk gelen Özgür Arık, partisi ve kendileri ile ilgili öz eleştirilerde bulundu. Milletvekili seçimlerinde partisinin 7 milletvekili adayından üçünü Akyazı’dan gösterdiğine dikkat çeken Arık, “Bugün burada partimizin ilçe kongresi yapılıyor. Nerede o milletvekili adayları?” diye sorarak, “Son yerel seçimlerde partimiz büyük başarılar elde etti. İstanbul Ankara gibi çok önemli şehirlerin Belediye Başkanlıkları bize geçti. Ancak bu başarı Sakarya’ya uğramadı.  Sakarya’mızda tek bir Belediye Başkanlığı bile kazanamadık. Akyazı’dan aday bile gösteremedik. Partimiz halktan kopartılmış durumda. Partimiz teşkilatlardan yönetiliyor sokaklarda yokuz. Özümüze dönelim ve adaylarımızı ön seçimle belirleyelim. Ne yazık ki, partimizi el birliğiyle zehirledik. Hepimize yazıklar olsun” dedi.

Miras parti

CHP Akyazı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Emel Türkay ile Özcan Çaçur’un eleştiri dolu konuşmaların ardından  görevini yeni yönetime devreden Recep Furuncuoğlu, CHP’nin Atatürk’ten miras bir parti olduğunu belirterek, “Birlik ve beraberliğimizi ne kadar üst seviyelere çıkarırsak ve ne kadar halkla iç içe olursak başarımız o kadar artar” dedi.

Akyazı’da ittifak

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır ise, “İşbaşında olan hükümet eğitimi, sağlığı bitmiş ekonomiyi ise içler acısı duruma getirdi. Hızlı bir şekilde çöküyoruz. Bu durumdan ve çöküntüden bizim iktidarımız bu ülkeye kurtaracaktır. Metropollerde elde ettiğimiz başarılar Sakarya’ya biraz geç gelebilir. Bildiğiniz gibi partimiz seçimlere ittifakla girdi. Akyazı’da ittifak yaptığımız İYİ Partiye verildi. O nedenle Akyazı’da adayımız yoktu. Yaptığımız o ittifak başarıları da beraberinde getirdi ve İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok büyükşehirde seçimi biz kazandık.”

Kararlıyız

Başkan Isır, “Aynı başarının Sakarya’ya gelmemesi için bir neden yok.  Kendilerini milli diye lanse edenler Ülkemizde milli dediğimiz ne var ne yok hepsini sattılar. Tank Palet fabrikamızda buna dahildir. Bu nasıl Millilik diye sormak isterim? Belediyelerimiz tabelalarında T.C. yoktu. Millet ittifakının baskısı sonucu tabelalara T.C. tekrar geri döndü. Partimiz iktidara kararlı bir şekilde ilerliyor. Yeter ki, biz bir ve beraber olalım. Başarılarda kendiliğinden arkasından gelir” ifadelerini kullandı.

Davet

CHP Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, “Türkiye Atatürk’ümüz ve onun silah arkadaşlarının sayesinde yoktan var olmuş bir Ülkedir. CHP’de aydınlık günler için çalışan bir partidir. Kendi içimizde kavga yapmazsak ve küçük hesapların peşinden koşmazsak partimizin iktidarını kimse engelleyemez. bütün partilileri birliğe ve beraberliğe davet ediyorum” dedi.

Seçim yapıldı

Erdoğan Isır ise,  İlçe Başkanlığı görevini kendi isteğiyle arkadaşlarına devreden Recep Furuncuoğlu’na Partiye hizmetlerinden ötürü bir plaket takdim etti.  Konuşmalardan sonra  seçime tek listeyle giren Mustafa İyiyazıcı ve ekibi genel kurula katılanların tamamının oylarını alarak seçildi.

İlk işimiz

Seçimden sonra CHP’nin yeni Akyazı İlçe Başkanı Mustafa İyiyazıcı, katılanlara ve oy verenlere teşekkür ederek, “İlk işimiz partimi kavgasız, gürültüsüz, sen ben yerine siz biz diyerek yolumuza devam  edecek ve partimizi Akyazı’da büyütecek, seçimlerde de iddialı bir parti haline getireceğiz. Ben ve arkadaşlarım bunları gerçekleştirebilmek için göreve talip olduk” dedi.

İttifak ortakları katıldı 

Kongreye; İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve bazı İlçe başkanları, partililer ve delegeler, Millet İttifakı ortağı İYİ Parti İlçe Başkanı Servet Top, İYİ Parti Akyazı Belediye Başkan adayı Adem Güner ile Yeniden Refah Partisi adına Başkan Vekili Aydın Öztemel misafir olarak katıldı.

Liste

CHP Akyazı İlçe Başkanı  Mustafa İyiyazıcı olurken; Yönetim Kurul Üyeleri (Asil); Mustafa Sağır, Erdal Özsar, Şefika Zamanisoğlu, Eyüp Yıldıztaş, Seyhan Can, Cahit Lüleci, Ersin Çetin, Neşe Türemen, Yılmaz Çalıkoğlu, Erdal Karaoğlan, Emel Türkay, Nurettin Kara, Mehmet Kılıçkeser ve İbrahim Durmaz.

Yönetim Kurulu Üyeleri (YEDEK); Hasan Dağ, Onur Kalyoncu, Osman Erkan, Burhan Uçan, Burhan Genç, Önder Mithat Kopyaoğlu, Emre Dinç, Seher Topal, Talat Aşan, Fikriye Açıkmeşe, Coşkun Aydın, Yılmaz Ok, Kerim Kahraman ve Ferit Acar.

İl Delegeleri; Mustafa İyiyazıcı, Semra Kara, Şevki Yanık, Cihan Meral, Yılmaz Çalıkoğlu, Mustafa Sağır, Eyüp Yıldıztaş, Erdal Özsar, Erdal Karaoğlan, Emre Dinç, Selim Kalyoncu, Mehmet Kılıçkeser, Kerim Kahraman, Neşe Türemen, Nermin Akalın, İbrahim Durmaz, Yılmaz Açıkmeşe, Ferit Acar ve Recep Furuncuoğlu.

23 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 593 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU