Günün Tarihi:7 Temmuz 2020

‘Nöbet değişimi olacak’


AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret eden ve kongrelerin bir nöbet değişimi olduğunu ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bayrak yarışı ve teşkilatlarda nöbet değişimi kırılmadan incinmeden olacak” dedi.

Ziyaret etti

SASKİ eski Genel Müdürü Rüstem Keleş’in oğlunun düğünü için dün ilimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İl Teşkilatı’nı da ziyaret etti. Ünal’ı ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Başkanı Yunus Tever ve partililer karşıladı. İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya’nın AK Parti’nin bir kalesi olduğunu belirterek, “ Sakarya teşkilatları olarak çalışmalarımızı bir önceki seçimin nasıl üstünde oy alırız şeklinde yapıyoruz. Teşkilatlarımızın tüm unsurları ile çalışmalarımıza bu misyonla devam ediyoruz. İnşallah kale olma özelliğimizi devam ettireceğiz” dedi.

 

Nöbet değişimi

Tever’in ardından partililere seslenen Ünal, “Sakarya’ya gelip de teşkilatımızı ziyaret etmemek olmaz. Bildiğiniz gibi artık kongre sürecimiz başlıyor. AK Parti’nin gelenek haline getirdiği bayrak yarışı ve teşkilatlarda nöbet değişimi kırılmadan incinmeden olacak.Bizim makam ve mevki değil sorumluluk olarak gördüğümüz işlerde bir bayrak ve nöbet değişimi gerçekleşiyor. Bu aslında yenilenmenin ve yenilenirken de tecrübeli arkadaşlarımızın başka görevlerde değerlendirilmesi anlamına geliyor” dedi.

 

Önemli bir parti

Ünal, “ AK Parti bu ülkenin insanının iddiasını ve davasını 2023’e, 2053’e ve 2071’e taşıyan parti olarak önemli bir anlam ifade ediyor. Bizim nerde olduğumuzu çok iyi bilmemiz gerekiyor. Nerden geldiğimizi unutursak nereye gideceğimizi şaşırırız. Bu teşkilatlarda bulunmanın ne anlama geldiğini aklımızda tutmamız gerekiyor. Biz olmak için değil yapmak için geldik. Biz görev ve sorumluluk alarak millet için bir şeyler yapmak üzere iktidara geldik. Bir şeyler olmak için değil. Milletvekili, il başkanı ve bakan olmak için değil bir şeyler yapmak derdi ile bu yola çıktık” diye konuştu.

 

Umut ve inanç

AK Parti’nin birçok yaptırımlar karşılaştığını ifade eden Ünal, “ Kapatma davası da 367 de gezi de 17-25Aralık da 15 Temmuz da bir yaptırımdı ama biz bunların hepsini paramparça ettik. Bundan sonra siz bize hangi yaptırımları uygulayacaksınız? İçimize yerleştirdiğini FETÖ Truva atı da bir yaptırımdı. Türkiye içindeki Truva atlarını temizledi. Türkiye terörü de temizledi. Bundan sonra Türkiye hangi sınamalar gelirse gelsin hiçbir şekilde yolumuza engel çıkaramazlar. Geleceğe umut ve inançla bakacağız. İnandığımız yolda devam edelim. Umut ve inancı insanlarımıza taşıyalım” ifadelerini kullandı.

 

Aynı yalanlar

Tank Palet Fabrikası hakkında da konuşan Ünal, “Kemal Kılıçdaroğlu önce fabrikayı sattılar dedi. Dedik ki; satılmadı mülkiyeti Savunma Bakanlığında. Peşkeş çektiniz dedi, orada bir işletme ve anlaşma süreci var dedik. Sonra orada Fırtına Obüsleri üretiliyordu engellediniz dedi biz de dedik ki; orada fırtına obüsleri üretilmiyordu. Tank üretiliyordu dedi tank üretilmiyordu dedik. Sadece leopar tanklarının bakımı yapılıyordu orada şimdi tank üretilecek. Bu kadar yalan söyledikten sonra hiç yüzü kızardı mı? Kızarmadı. Aynı yalanları söylemeye devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

 

Truva atı

CHP’ye yüklenen Ünal, “Biz FETÖ ile mücadele ederken siz neredeydiniz? 15 Temmuz’da tankların arasından sıvışıp kaçtınız mı kaçmadınız mı? Siz 15 Temmuz’a tiyatro dediniz mi demediniz mi? 15 Temmuz’da bunların truva atı belli olduktan sonra bunlara kim destek oldu ona bakmak lazım. Bunlar sivil toplum kuruluşu görünümündeyken değil terör örgütü olduktan sonra bunlarla ilişki kuranlara bakmak gerekir. Bunlar dini grup falan değil. Bunlar hain alçak bir yapıdır. Her kim bunlarla beraberse bizden değildir. CHP bunlara sahip çıkmayı tercih etti” dedi. 

23 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 896 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU