Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

Öğrenciler halkoyunuyla stres atacak


Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Yalı İlkokulu’nun işbirliğinde gerçekleştirilen kurslara bir yenisi daha eklendi.

4. sınıflara kurs

Yalı İlkokulu Müdürü Rıza Özdemir öğrencilerle ve velileriyle gerçekleştirdiği toplantı neticesinde bu kez de 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak halkoyunları kursu açmak üzere halk eğitimi merkezi ile işbirliği gerçekleştirdi. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan ise, gerçekleştirilen başvuruyu yerinde değerlendirmek ve kursa katılmak isteyen öğrencilerle ve velileriyle konu hakkında görüşmek üzere toplantı  gerçekleştirdi.

Gelişime katkı

Kursların öğrencilerin sosyal ve kültürel açıdan da gelişimlerinin en güzel şekilde sağlanabilmesi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Özkan, “Halkoyunları kursuna katılan bu çocukların okullarında güvenli bir ortamda çalışmalarını gerçekleştirerek gerek sağlıklı bir bedene ve gerekse mutlu bir hafta sonu geçirerek te derslerinde daha verimli olmalarına imkan sağlanmış olunacaktır” dedi.

Kültür tanıtılacak

Hayata geçirilen bu projenin koordinesinde halk eğitimi merkezi halkoyunları antrenörü İsmail Hakkı Yavuzyiğit’in görevli olduğunu belirten idareciler, bu eğitim dönemindeki hedeflerinin öğrencilere kültürümüzü tanıtmak ve sevdirmek olduğunu belirtti. 

24 Aralık 2019 , Salı Bu haber toplam 488 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU