Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Dokurcun’da PTT sorunu çözülmedi


Akyazı Dokurcun Mahallesi sakinleri kapatılan PTT şubelerinin yeniden açılmasını istiyor.

Seyyar PTT işe yaramadı

Dokurcun Mahallesi Büyükşehir statüsüne geçmeden önce belde belediyesiydi. Belediye statüsünde iken beldelerinde faaliyetini sürdüren PTT şubesinin, belediye kapandıktan ve mahalle konumuna geçildikten sonra yetkililer tarafından zarar ediyor demek suretiyle kapatılmasına hayli tepki göstermişler ancak seslerini duyan olmayınca ve kapatılmaması için güçleri de yetmeyince şube kapatılmıştı.  Şubeleri kapanan Dokurcun Mahallesi sakinleri PTT hizmetlerini ya Akyazı’ya giderek ya da haftada iki gün mahallelerine gelen seyyar (Mobil) PTT aracı vasıtasıyla almaya başladı. Özellikle mahalleye gelen seyyar PTT aracından yararlanmak isteyen mahalle sakinlerinin oluşturduğu uzun kuyruklar morallerini bozdu.

Ayaklarına gidiyoruz

Nereden nereye geldik diyen Dokurcun Mahalle sakinleri, karda, yağmurda, çamurda, havalar iyiyken de güneş altında sıraya girerek hizmet almaya çalıştıklarını söyleyerek, “Biz yapılan bu haksızlığı kesinlikle hak etmiş değiliz.  PTT şubemizi tekrar açın”  dediler.   PTT Akyazı Şubesi yetkilileri ise, kapatma tasarrufunun kendilerinden kaynaklı olmadığını belirterek, “Biz şube müdürlüğü olarak Dokurcun Mahalle sakinlerimizin sıkıntı yaşamamaları için her türlü gayreti gösteriyoruz ve mobil uygulamayla da haftanın iki günü Dokurcunlu hemşerilerimizin ayağına giderek hizmet veriyoruz” dediler. 

24 Aralık 2019 , Salı Bu haber toplam 520 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU